۰ نفر
آشنایی با ۲ منطقه بکر ایران / اینجا یک گوشه از بهشت است + عکس

با ما همراه باشید تا شما را با ۲ منطقه بکر ایران آشنا کنیم.

 به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران، اگرچه جذابیت‌های ایران مربوط به تمام نقاط آن است، اما با وجود تعداد زیاد مسافرانی که در ایام تعطیل و موقعیت‌های مختلف روانه شهر‌های شمالی کشور می‌شوند، بیشترین جذابیت‌ها در همین قسمت قرار گرفته است.

شاید این موضوع به دلیل آب‌وهوای خوب و نزدیکی آن‌ها به کوه و دریا باشد. در این بخش از ایران شاهد تعداد زیادی جنگل، مناطق طبیعی، روستا‌های سرسبز و ... هستیم که حتی نگاه کردن به آن‌ها نیز لذتی زیادی را برایمان به دنبال دارد.

در این مطلب به معرفی جا‌های دیدنی تالش و الموت بپردازیم و شما را با زیبایی‌هایشان آشنا کنیم. اگر قصد سفر به مناطق شمالی کشور را دارید یا به دنبال مکانی بکر و به دور از شلوغی‌های شهر هستید، بهتر است این دو مکان دیدنی را از دست ندهید.

دریاچه اوان و لذت قرار گرفتن در طبیعی بکر و دست نخورده

یکی از مناطق دیدنی ایران که در شهر و دهستان معلم کلایه واقع شده، دریاچه اوان است. این مکان یکی از آثار طبیعی ایران است که توسط میراث فرهنگی و سال ۱۳۸۹ به ثبت رسیده و در فاصله ۷۵ کیلومتری شهر قزوین واقع شده است.

دریاچه اوان، چشم‌انداز بسیار زیبایی را در میان چهار روستای اوان، ورین، زواردشت و زرآباد ایجاد کرده و نام آن نیز به معنی پر آب است. مساحت اصلی دریاچه نزدیک به ۷۰ هزار متر مربع بوده و عمق آن به ۶ متر نیز می‌رسد. هیچ رودخانه یا منبع آب دیگری وارد دریاچه آوان نشده و تمام آبی که داخلش می‌بینید از آب باران و برف و چشمه‌هایی است که در کف دریاچه هستند. در عوض آب دریاچه به وسیله یک سرریز کوچک به زمین‌های کشاورزی که در نزدیکی آن قرار گرفته‌اند، سرازیر می‌شود.

 

از جمله ویژگی‌های دریاچه اوان می‌توانیم به گونه‌های درختانی مانند بید، چنار، تبریزی، سیب، آلبالو، گون، کنگر، شیرین بیان و ... اشاره کنیم. همچنین در داخل خود دریاچه نیز گونه‌های گیاهی پیدا می‌شود. به جز این گونه‌های حیوانی زیادی هم در داخل و اطراف دریاچه زندگی می‌کنند که شامل خرس، پلنگ، روباه، شغال، انواع ماهی، قورباغه و ... هستند.

شما می‌توانید با رفتن به کنار دریاچه از طبیعت زیبای آن لذت ببرید و از امکاناتی مانند اسکیت روی یخ، قایق‌رانی، عکاسی، کوه‌پیمایی استفاده کنید. بهترین فصل سفر به این منطقه اردیبهشت تا مهرماه است. در این روز‌های آب‌وهوای منطقه بسیاری دلپذیر بوده و در پاییز شاهد طبیعت چند رنگ آن خواهید بود.

۲ منطقه بکر ایران / اینجا یک گوشه از بهشت است + عکس

منطقه ییلاقی دوخاله کوه

یکی دیگر از مکان‌های دیدنی ایران در گیلان منطقه ییلاقی دوخاله کوه است. در این مکان شاهد طبیعتی بکر و به دور از شلوغی‌های شهر خواهید بود که روح شما را زنده و باطراوت می‌کند. در این مکان می‌توانید طعم زندگی روستایی مردم گیلان را تجربه کنید و بدون وسیله نقلیه در مسیر‌هایی که پیش رویتان است حرکت کنید. در فضای دوخاله کوه، عطر چوب و سبزه، پخت غذا روی آتش و عطر چای شمال به خوبی حس می‌شود.

می‌توانید برای اقامت در این مکان، کلبه‌های چوبی را انتخاب کنید و در طول شب از صدای شر شر آب رودخانه‌ها و صدای جیرجیرک‌ها لذت ببرید. در ییلاق دوخاله کوه، امکانات رفاهی زیادی وجود ندارد و البته یکی از دلایل اصلی انتخاب گردشگران برای دور شدن از فضای شلوغ و شهرنشینی نیز همین است. اما می‌توانید از تفریحاتی مانند دوچرخه‌سواری در جاده‌هایش لذت ببرید.

۲ منطقه بکر ایران / اینجا یک گوشه از بهشت است + عکس

از آنجایی که این منطقه، به عنوان یک مکان ییلاقی شناخته می‌شود، هوای آن خنک است و با این وجود بهترین مکان برای مراجعه، شش ماه اول سال خواهد بود. در ماه‌های ابتدایی بهار معمولا حجم زیادی از بارندگی در این منطقه وجود داشته و همیشه بوی گل‌های بهاری در فضای دوخاله کوه حس می‌شود.

۰ نفر