واردات خودرو زوتی و تولید خودروی P۹۰ در پارس خودرو در چه مرحله ای است؟

🔹در اطلاعیه‌های امروز سامانه کدال شرکت پارس خودرو با نماد خپارس که به تازگی به بازار پایه نیز منتقل شده است اقدام به شفاف سازی در خصوص واردات خودرو زوتی و تولید خودروP۹۰ کرده است.

به گزارش اقتصادآنلاین، این شرکت اعلام کرده است که مفاد با اهمیت واروات خودرو زوتی پس از اخذ تاییدیه این قرار داد از سازمان توسعه تجارت بین المللی کشور چین به اطلاع سهامداران خواهد رسید.

همچنین شرکت اعلام کرده است که روش قیمت گذاری خودروهای مذکور تابعی از بهای تمام شده و سود مورد نظر شرکت از یک طرف و قیمت محصولات مشابه و رقیب و اخذ تاییدیه از مراجع ذی صلاح از سوی دیگر می‌باشد.

انتخاب این محصول با رعایت صرفه و صلاح شرکت در راستای منافع سهامداران محترم صورت پذیدفته لیکن با توجه به نوسانات نرخ ارز در حال حاضر امکان ارائه جزئیات اقتصادی نمی‌باشد.

همچنین شرکت در مورد پروژه محصول P۹۰ اعلام کرده است که این پروژه شامل ۵ زیر پروژه می‌باشد که یکی از آن‌ها پروژه طراحی و تکوین قطعات P۹۰ می‌باشد که تاکنون ۴۲ درصد پیشرفت داشته است‌.

در حالی که درصد پیشرفت کل پروژه میانگینی از میزان پیشرفت زیر پروژه‌های مربوطه‌ می‌باشد که به میزان ۳۳ درصد اعلام شده است.

کدال نگر بیست پنجم اردیبهشت

دسینا

برگزاری مزایده :

موضوع مزایده :اقلام ضایعاتی

تماوند

توضیحات در خصوص اطلاعات و صورت های مالی منتشر شده :

افزایش سود عملیاتی ناشی از انتشار اوراق اجاره و مرابحه معادل 34000000 میلیون ریال در دوره مالی جاری می باشد.

این امر موجب افزایش درآمد تعهد پذیره نویسی، بازارگردانی و سود مربوط به معاملات اوراق بهادار تحت تعهد این شرکت شده است .

خپارس

وضعیت واردات خودرو زوتی و تولید خودرو P90 :

  • مفاد با اهمیت قرارداد واردات خودرو زوتی پس از اخذ تاییدیه این قرارداد از سازمان توسعه تجارت بین المللی کشور چین به اطلاع سهامداران خواهد رسید.
  • روش قیمت گذاری خودروهای مذکور تابعی از بهای تمام شده  و سود مورد نظر شرکت از یک طرف و قیمت محصولات مشابه و رقیب و اخذ تاییدیه از مراجع ذی صلاح از سوی دیگر می باشد .
  • پروژه محصول P90 شامل 5 زیر پروژه است که یکی از آنها پروژه طراحی و تکوین قطعات P90 می باشد. درصد پیشرفت کار مطرح شده در گزارش ارزشیابی سهام شرکت به میزان 42 درصد مربوط به این زیر پروژه است. در حالیکه درصد پیشرفت کل پروژه میانگینی از میزان پیشرفت زیرپروژه های مربوطه می باشد که به میزان 33 درصد اعلام شده است.

فروسیل

توضیحات در خصوص اطلاعات و صورت های مالی منتشر شده :

دلایل کاهش سود عملیاتی نسبت به سال گذشته به میزان 40 درصد :

با توجه به محدودیت های ابلاغ شده توسط شرکت برق منظقه ای باختر در راستای پایداری شبکه سراسری برق و همچنین به دلیل مشکلات پیش آمده برای کوره قعالیت تولیدی شرکت متوقف گردیده و منجر به کاهش تولید و فروش محصولات شده است.

دسبحان

 برنامه انتشار اوراق بدهی :

مبلغ بدهی :3,000,000 میلیون ریال

نرخ :23 درصد

بازپرداخت :48 ماه

سیلام

توضیحات در خصوص اطلاعات و صورت های مالی منتشر شده :

دلایل تغییرات افزایش 260 درصدی سود خالص :

  • فروش صادراتی این شرکت در سال مالی جاری نسبت به  سال مالی قبل  104 درصد افزایش یافته است. همچنین به علت بهبود نرخ های صادراتی و تبدیل نرخ ارز ، درآمد های حاصل از فروش صادراتی 259 درصد افزایش یافته است.
  • درآمدهای غیر عملیاتی شرکت به مبلغ 156652 میلیون ریال می باشد که عمدتا مربوط به ن تسعیر ارز وجوه ارزی دریافت شده از مشتریان بابت فروش محصولات می باشد.

وملی

اطلاعات حاصل از برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی ناشی از تغییرات قیمت :

  • برنامه شرکت برای افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی بخشی از  داراییهای ثابت مشهود در دست بررسی و تعیین تکلیف توسط هیات مدیره و  مدیریت جدید شرکت می باشد.
  • این شرکت برنامه ای برای فروش دارایی در سال 1402 ندارد

شبندر

توضیحات در خصوص اطلاعات و صورت های مالی منتشر شده :

  • در دوره گزارش شده نرخ میانگین خرید هر بشکه نفت خام 81.53 دلار و میعانات گازی 81.3 دلار به ازای هر بشکه و میانگین نرخ تسعیر ارز 26700 تومان بوده است