۰ نفر

تخفیف ۳۰ درصدی به بدهکاران ورود به طرح ترافیک

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۱۲:۳۹
کد خبر: 716581
تخفیف ۳۰ درصدی به بدهکاران ورود به طرح ترافیک

اعضای شورای شهر تهران با یک فوریت لایحه‌ای موافقت کردند که بر اساس آن تخفیف ۳۰ درصدی برای بدهکاران عوارض تردد در محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوا اعمال می‌شود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، اعضای شورای شهر تهران صبح امروز یک فوریت لایحه «تمدید مدت اجرای مصوبه اعطای مجوز به شهرداری تهران جهت اعمال ضریب کاهشی برای بدهکاران عوارض تردد در محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوای شهر تهران» را روی میز بررسی قرار دادند و جعفر تشکری هاشمی رئیس کمیسیون حمل و نقل گفت: دو هفته قبل تقاضا کردیم که شهرداری گزارشی را در مورد اجرای این مصوبه ارائه دهد تا بتوانیم تصمیم گیری کنیم که در این خصوص پاسخی ندادند و حالا هم تقاضا داریم یک فوریت از دستور کار خارج شود.

وی با بیان اینکه شهرداری تهران درآمدزایی خوبی در این خصوص داشته و لازم نیست که دوباره تمدید شود، اظهار کرد: نباید این تلقی ایجاد شود که افراد می‌توانند تخلف ورود به محدوده طرح ترافیک را انجام دهند؛ اما بعد از مدتی از جایزه تخفیفی برخوردار می‌شوند.

مجتبی شفیعی رئیس سازمان حمل و نقل شهرداری تهران نیز که در صحن شورای شهر تهران حضور داشت، با تاکید بر اینکه حتما گزارشات ارسال می‌شود، گفت: نیمی از ماه فروردین تعطیل بود و تقاضاهای زیادی داشتیم که این تخفیف ۳۰ درصدی تا پایان خرداد ماه تمدید شود و دقت داشته باشید که این تخفیف برای بدهی‌های گذشته است و در سال ۱۴۰۲ ماهانه ۲ درصد جریمه برای این نوع تخلف محاسبه می‌شود.

نهایتا اعضای شورای شهر با یک فوریت لایحه «تمدید مدت اجرای مصوبه اعطای مجوز به شهرداری تهران جهت اعمال ضریب کاهشی برای بدهکاران عوارض تردد در محدوده‌های طرح ترافیک و کنترل آلودگی هوای شهر تهران» موافقت کردند و لایحه برای بررسی بیشتر به کمیسیون‌های مربوطه ارجاع داده شد.

۰ نفر