اتخاذ مقررات سخت‌گیرانه علیه کسب و کارهای رمزارز / صرافی بایننس از بازار کانادا خارج شد

بایننس، بزرگترین صرافی ارزهای دیجیتال جهان از نظر حجم معاملات، روز جمعه اعلام کرد که می‌خواهد از بازار کانادا خارج شود. بایننس ادعا کرد که فضای نظارتی جدید در کانادا باعث می‌شود که فعالیت کسب و کارهای مرتبط با ارز دیجیتال در این کشور کمتر شود. این صرافی از رگولاتورهایی که با آنها کار کردند تشکر کرد و گفت که بازار کانادا کوچک است.

اقتصادآنلاین – حسین عسکری؛ بایننس روز جمعه در توییتی نوشت: «متاسفانه، امروز اعلام می‌کنیم که بایننس به سایر شرکت‌های برجسته ارزهای دیجیتال برای خروج فعالانه از بازار کانادا ملحق خواهد شد.»

حساب توییتری این صرافی اضافه کرد: «متأسفانه، دستورالعمل‌های جدید مربوط به استیبل کوین‌ها و محدودیت‌های سرمایه‌گذار ارائه‌شده به صرافی‌های کریپتو باعث می‌شود که در حال حاضر بازار کانادا دیگر برای بایننس قابل دوام نباشد. ما این تصمیم را تا جایی که می‌توانیم به تعویق انداختیم تا راه‌های معقول دیگری برای محافظت از کاربران کانادایی خود را کشف کنیم، اما مشخص شده است که هیچ کدام وجود ندارد.»

این خبر پس از آن است که دادگاه بریتانیا یک حکم موقت علیه بایننس صادر کرده است. پس از اینکه یک قربانی کلاهبرداری ارزهای دیجیتال ادعا کرد که وجوه دزدیده شده را در صرافی ردیابی کرده است، دادگاه به بایننس دستور داد تا مقدار مشخصی از ارزهای دیجیتال را به حساب قربانی واریز کند.

علاوه بر این، هفته گذشته، گزارشی منتشر شد که حاکی از آن بود که بایننس توسط وزارت دادگستری ایالات متحده (DOJ) به دلیل نقض تحریم‌های روسیه مورد بازرسی قرار گرفته است.

بایننس در اطلاعیه روز جمعه اعلام کرد که کاربران کانادایی ایمیلی حاوی جزئیات مهم در مورد اینکه چگونه حساب‌های آنها در آینده تحت تاثیر قرار می‌گیرد دریافت خواهند کرد. علی‌رغم جو نظارتی پیرامون استیبل کوین‌ها و محدودیت‌های سرمایه‌گذار، این صرافی تمایل خود را برای همکاری و برقراری ارتباط با تنظیم کننده‌های (رگولاتور) کانادایی ابراز کرد.

اگرچه بایننس لزوماً با مقررات فعلی موافق نیست، اما اعلام کرد که همچنان به‌دنبال تلاش برای یافتن راه حل است.

سخنگوی این صرافی اعلام کرد که همچنان خوشبین است که یک چارچوب متفکرانه در آینده ایجاد شود، که به طور بالقوه می‌تواند راه را برای از سرگیری خدمات بایننس برای کانادایی‌ها هموار کند.