۰ نفر

گزارش روزانه کدال ۱۷ اردیبهشت؛

سرمایه گذاری پایا تدبیر پارسا در فرابورس عرضه خواهد شد؟

۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۱۷:۳۲
کد خبر: 715531
سرمایه گذاری پایا تدبیر پارسا در فرابورس عرضه خواهد شد؟

نماد وتوصا با نام گروه توسعه صنعتی ایران یکی از شرکت های پذیرفته شده در بورس تهران در گروه سرمایه گذاریها‌ می باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین، این نماد یک رالی هیجان انگیز را از ابتدای ۱۳۹۷ آغاز کرد و قیمت سهام این شرکت در کمتر از ۲ سال با رشد ۳۹۰۰ درصدی روبه‌رو شد به سقف ۲۰۲۰ تومانی در سال ۹۹ رسید.

پس از ثبت قله قیمتی در ۲۰۲۰ تومان قیمت این سهم با کاهش ۶۵ درصدی همراه شد اما بسیار سریع این ریزش را در همان سال ۹۹ پوشش داد و توانست سقف جدیدی در ۲۲۰۰ تومان ثبت کند.

پس از ثبت قله جدید دوباره قیمت این سهم وارد روند اصلاحی شد و طی ۴۴۰ روز با کاهش ۷۷ درصدی همراه شد و در موج صعودی اخیر هم همچنان نتوانسته است به سقف تاریخی خود بازگردد. 

حال این شرکت در کنفرانس اطلاع‌رسانی خود اعلام کرده است که این شرکت جهت پذیرش شرکت سرمایه گذاری پایا‌ تدبیر پارسا به شرکت فرابورس ایران درخواست داده است و با پذیرش این شرکت در فرابورس به نظر باید شاهد عرضه اولیه این سهام در فرابورس باشیم.

کدال نگر هفدهم اردیبهشت

وساپا

عدم حصول نتیجه از برگزاری مزایده:

موضوع مزایده: آگهی مزایده فروش ملک پلاسکوکار

شتولی

توقف تمامی فعالیت های شرکت:

باتوجه به محدودیتها و موانع ایجاد شده از سوی سازمان امور ماالیاتی خصوصاً مسدود نمودن خلاف مقررات گواهی ارزش افزوده و پیرو مصوبه هیأت مدیره مورخ 1402/02/16 کلیه فعالیت تولیدی شرکت از تاریخ مذکور تا اطلاع ثانوی بطور کامل متوقف می گردد.

سبزوا

اقاله سند ملکی:

اقاله سند ملکی واقع درتهران خیابان الوند طبق قرارداد اقاله

شاملا

بهره برداری آزمایشی از کوره اول پروژه سولفات پتاسیم:

بهره برداری آزمایشی کوره اول پروژه سولفات پتاسیم با ظرفیت اسمی هر کوره 10،000 تن در سال با موفقیت آغاز و محصول نهایی تولید گردید اقدامات لازم جهت تکمیل و بهره برداری آزمایشی از سه کوره دیگر نیز در جریان می باشد.

حتوکا

توضیحات در خصوص اطلاعات و صورت های مالی منتشر شده:

افزایش سود عملیاتی 71 درصد نسبت به دوره مشابه قبل ناشی از افزایش حجم عملیات حمل از شعب و تعدیل نرخ های جاری قرار داد شرکت بوده است.

وتوصا

اطلاعات حاصل از برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی ناشی از تغییرات قیمت:

  • شرکت گروه سرمایه گذاری توسعه صنعتی ایران جهت پذیرش شرکت سرمایه گذاری پایا تدبیر پارسا به شرکت فرابورس ایران درخواست پذیرش داده است.
  • باتوجه به ضوابط سازمان بورس مبنی بر پذیرش در بازارهای بالاتر پس از انجام افزایش سرمایه،سرمایه گذاری جامی در چهارچوب قوانین و مقررات در صورت احراز شرایط پذیرش در بازار بالاتر اقدامات آتی انجام خواهد پذیرفت.

وگشهر

انتشار اوراق بدهی:

مبلغ منتشر شده: 3000000 میلیون ریال

توصیف کلی: تامین مالی از طریق انتشار اوراق مرابحه جهت تامین بخشی از منابع مالی مورد نیاز

نرخ: 21 درصد

طول دوره بازپرداخت: 48 ماهه

سمایه

شفاف سازی در خصوص شایعه، خبر یا گزارش منتشر شده:

بانک سرمایه با هماهنگی با بانک مرکزی ج.ا.ا، به عنوان نهاد ناظر بر فعالیت بانک ها، نسبت به تهیه برنامه طرح احیا با رویکرد جدید جهت برون رفت از وضعیت موجود اقدام و به بانک مرکزی ج.ا.ا ارائه نموده است که پس از برگزاری جلسات متعدد با کارشناسان محترم آن بانک و تبادل نظر، طرح مذکور مورد رسیدگی قرار گرفت که منتظر حصول نتیجه و پاسخ آن بانک محترم می باشیم که به محض در یافت، اطلاعات از طریق سامانه کدال سازمان بورس اوراق بهادار افشاء خواهد شد.

حفارس

افزایش نرخ حمل آرد خراسان شمالی:

به استحضار می‌رساند به استناد نامه 140810 مورخ 1402/02/17 مدیریت شعبه بجنورد شرکت حمل و نقل بین المللی خلیج فارس، مقرر گردید کرایه حمل آرد از 70000 ریال به 85000 ریال افزایش یابد. میزان حمل شرکت در ماه از این محل، بطور متوسط حدود 140000 کیسه می‌باشد. با در نظر گرفتن افزایش نرخ حمل، برآورد درآمد ناخالص ماهانه شرکت با نرخ جدید به رقم 11،900 میلیون ریال و در سال حداقل به میزان 124،950 میلیون ریال بر عملکرد شرکت تاثیرگذار بوده، که اثرات مالی آن به صورت کامل در صورت‌های مالی دوره های آتی ارائه خواهد شد .