۰ نفر

گزارش روزانه کدال ۱۲ اردیبهشت؛

میزان تولید گروه صنعتی سپاهان چه مقدار در سال است؟ / دلیل کاهش تولید لوله های گازی شرکت چیست؟

۱۲ اردیبهشت ۱۴۰۲، ۲۱:۵۲
کد خبر: 714709
میزان تولید گروه صنعتی سپاهان چه مقدار در سال است؟ / دلیل کاهش تولید لوله های گازی شرکت چیست؟

نماد فسپا با نام گروه صنعتی سپاهان یکی از شرکت های پذیرفته شده در بورس تهران در گروه محصولات فلزات اساسی می باشد.

به گزارش اقتصادآنلاین، این نماد یک رالی هیجان انگیز را در سال ۹۷ آغاز کرد و قیمت سهام این شرکت طی ۲ سال و ۳ ماه با رشد ۸۳۰۰ درصدی روبا رو شو و به سقف ۱۰۰۰ تومانی رسید.

پس از ثبت قله قیمتی ۱۰۰۰ تومانی در سال ۹۹ این نماد روند نزولی به خود گرفت و تا آبان ۱۴۰۱ با کاهش ۷۳ درصدی همراه شد و حالا از کف آبان ۱۴۰۱ با افزایش ۲۸۰ درصدی همراه شده است.

شرکت در آخرین کنفرانس اطلاع رسانی خود حجم تولید و فروش خود را تابعی از رونق یا رکود صنعت ساختمان و اجرای پروژه های دولتی دانسته است و حجم تولید برای سال های ۱۴۰۲ و ۱۴۰۳ در حدود ۱۵۰۰۰۰ تا ۱۷۵۰۰۰ تن پیش بینی کرده است.

همچنین شرکت اعلام کرده است که دلیل کاهش تولید لوله های گازی در سال های اخیر عموما ناشی از کاهش حجم ساخت و ساز و عدم امکان تامین به موقع ورق از بورس کالا می باشد.

کدال نگر دوازدهم اردیبهشت

شپلی

تامین نقدینگی جهت خرید 1000 تن اکریلونیتریل:

شرکت پلی اکریل ایران در راستای حفظ و تداوم خطوط تولید اکریلیک اقدام به عقد قرارداد تامین مالی جهت خرید 1000 تن اکریلونیتریل با شرکت تولید مواد اولیه الیاف مصنوعی نمود.

تاپکیش

انعقاد قرارداد مهم:

موضوع قرار داد: قرارداد فروش 90,000 انواع دستگاه کارتخوان

طرف قرارداد: شرکت تجارت الکترونیک پارسیان

تماوند

پذیرش تعهدات جدید:

موضوع تعهد: پذیرش تعهد پذیره نویسی و بازارگردانی اوراق صکوک مرابحه شهر

مبلغ تعهد: 3,000,000 میلیون ریال

سغرب

توضیحات در خصوص اطلاعات و صورت های مالی منتشر شده:

دلیل افزایش 75 درصدی سود عملیاتی:

  • درآمدهای عملیاتی نسبت به سال قبل افزایش 62 درصدی داشته است که عمدتا ناشی از افزایش مقدار و نرخ فروش های سیمان داخلی در بورس کالا و افزایش نرخ فروش کلینکر صادراتی می باشد.
  • افزایش درآمدهای غیرعملیاتی عمدتا ناشی ازسود سرمایه گذاری در سهام شرکت های مانند شرکت سیمان بجنورد و سایر شرکت های بورسی و همچنین افزایش سود سپرده های بانکی است که تاثیر مثبت در رشد ناخالص این شرکت داشته است.

سپ

 توضیحات در خصوص اطلاعات و صورت های مالی منتشر شده:

دلایل تغییر سود عملیاتی:

با توجه به افزایش هزینه های عملیاتی شرکت متناسب با افزایش حجم مالیات، قوانین جاری کشور،افزایش حقوق متناسب با قوانین کشور و شرایط تورمی کشور و عدم افزایش درآمدهای عملیاتی متناسب با شرایط تورمی سود عملیاتی شرکت نسبت به دوره مشابه قبل کاهش پیدا کرده است.

فسپا

نتایج حاصل از برگزاری کنفرانس اطلاع رسانی:

  • حجم  تولید و فروش شرکت تابعی از رونق یا رکود صنعت ساختمان و اجرای پروژه های دولتی است، بنابراین با توجه به شرایط موجودبرآورد حجم تولید برای سال های 1402 و 1403 در حدود 150000 تا 175000 تن می باشد.
  • دوره وصول مطالبات با توجه به شرایط فعلی و شرایط فروش کمتر از 30 روز است.
  • در حال حاضر صادرات شرکت مشمول هیچگونه عوارضی نیست.
  • کاهش تولید لوله های گازی در سال های اخیر عموما ناشی از کاهش حجم ساخت و ساز و عدم امکان تامین به موقع ورق از بورس کالا می باشد.

فزرین

اخذ گواهی کشف:

گواهی کشف کانسنگ سرب و خاک روی اکسیدی با ذخیره قطعی 000ر184 تن با کد شناسایی 221909 بصورت 1 محدوده 5 ضلعی به مساحت 19.6287 کیلومتر مربع واقع در استان خراسان جنوبی شهرستان طبس بخش دیهوک دهستان دیهوک می باشد.