۰ نفر

نحوه غیرفعال کردن واتساپ در گوشی دزدیده شده

۲۵ اسفند ۱۴۰۱، ۱۲:۴۰
کد خبر: 706939
نحوه غیرفعال کردن واتساپ در گوشی دزدیده شده

در این گزارش شما را با نحوه غیرفعال کردن اکانت واتساپ گوشی گم یا دزدیده شده و همچنین حذف دائمی اکانت آشنا می‌کنیم.

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ واتساپ پرکاربردترین اپلیکیشن پیام رسان در سراسر جهان است و از طریق آن اطلاعات شخصی زیادی هم در قالب پیام و هم فایل‌های رسانه‌ای رد و بدل می‌شود. مفقود شدن و یا به سرقت رفتن گوشی تلفن همراه، یکی از معضلاتی است که امروزه افزایش یافته است. اگر تلفن همراه خود را گم کنید یا تلفن شما به سرقت برود، تمام اطلاعات ذخیره شده شما در واتس اپ - از جمله پیام ها، عکس ها، فیلم‌ها و ... - به دست افراد غریبه خواهد افتاد.

نحوه غیرفعال کردن واتساپ در گوشی دزدیده شده

افراد پس از مواجهه با چنین مشکلاتی  به دنبال راهی برای پاک کردن حساب‌های کاربری و  اطلاعات خود هستند.  باید به خاطر داشته باشید که مسدودکردن سیم کارت برای بستن اکانت واتساپ شما کافی نیست. خوشبختانه باید به شما بگوییم راه‌هایی برای حذف اکانت‌ها یا اطلاعات گوشی مفقود یا سرقت شده وجود دارد. برای اطلاع از نحوه غیرفعال کردن حساب واتس اپ خود به منظور محافظت کامل از اطلاعات تان، در ادامه مطلب با ما باشید.

در صورت سرقت یا گم شدن گوشی با چه روش‌هایی می توان حساب واتساپ را غیرفعال کرد؟

۱. سیم کارت خود را مسدود کنید

در صورت دزدیده شدن یا گم شدن گوشی، اولین کاری که باید انجام دهید این است که با اپراتور تلفن همراه خود تماس بگیرید و درخواست کنید سیم کارت قدیمی شما مسدود شود. اگر کد IMEI گوشی خود را دارید، می‌توانید از شرکت درخواست کنید که خود دستگاه را مسدود کند.

بعد از اینکه سیم کارت خود را مسدود کردید، باید یک تلفن جدید با همان شماره تلفن خریداری کنید و واتس اپ را در تلفن جدید فعال کنید. با انجام این کار، دسترسی به اکانت واتس اپ شما در تلفن قدیمی شما مسدود می‌شود، زیرا شما می‌توانید از واتس اپ تنها در یک دستگاه واحد استفاده کنید.

از یک سیم کارت جدید با همان شماره برای فعال کردن واتس اپ در گوشی جدید خود استفاده کنید. این سریعترین راه برای غیرفعال کردن حساب خود در تلفن دزدیده شده است. واتس اپ را می‌توان تنها با یک شماره تلفن در یک دستگاه در یک زمان فعال کرد.

۲. به طور موقت حساب کاربری خود را غیرفعال کنید

راه دیگر برای بستن اکانت واتساپ در دستگاه قدیمی، غیرفعال کردن موقت حساب کاربری است. برای انجام این کار، یک ایمیل با شماره تلفن خود (شامل کد کشورتان) به تیم پشتیبانی واتس اپ ارسال کنید.

در موارد سرقت یا مفقودی تلفن همراه باید این مراحل را برای غیرفعال کردن موقت حساب دنبال کنید:

  * یک پیام ایمیل جدید به support@whatsapp.com بنویسید

  *در موضوع ایمیل بنویسید: "تلفن دزدیده/گم شده: لطفا حساب کاربری من را غیرفعال کنید. "

  *شماره تلفن مرتبط با حساب WhatsApp را با کد کشور به پیام بدن اضافه کنید. به عنوان مثال: ۶۶۶۵۵۵۴۴۴ +۴۴ (شماره‌های انگلستان)

توجه: حتی اگر حساب شما غیرفعال باشد، نام شما همچنان در لیست مخاطبین شما ظاهر می‌شود. مخاطبین شما می‌توانند به ارسال پیام‌هایی برای شما ادامه دهند که حداکثر تا ۳۰ روز در حالت تعلیق باقی می‌مانند. اگر قبل از انقضای این مدت حساب خود را در دستگاه دیگری دوباره فعال کنید، پیام‌های معلق را دریافت خواهید کرد. در غیر این صورت به صورت خودکار حذف خواهند شد.

وقتی یک حساب غیرفعال می‌شود چه اتفاقی می‌افتد؟

    *حساب به طور کامل حذف نشده است.

   * مخاطبین شما همچنان می‌توانند نمایه شما را ببینند.

  * مخاطبین شما می‌توانند پیام‌هایی را برای شما ارسال کنند که تا ۳۰ روز در حالت معلق باقی می‌مانند.

    اگر حساب خود را قبل از حذف مجدداً فعال کنید، پیام‌های معلقی را در تلفن جدید خود دریافت خواهید کرد و همچنان در تمام چت‌های گروهی خود خواهید بود.

    اگر ظرف ۳۰ روز حساب خود را فعال نکنید، به طور کامل حذف خواهد شد.

روش حذف اکانت واتساپ به صورت دائمی

اگر واقعاً می‌خواهید حساب خود را برای همیشه حذف کنید، WhatsApp را باز کنید و به قسمت تنظیمات > قسمت حساب > قسمت حذف حساب من بروید. شماره تلفن مرتبط با WhatsApp را وارد کنید و روی دکمه قرمز "حذف حساب من" کلیک کنید. پس از طی این مراحل حساب شما برای همیشه حذف خواهد شد.

نکته: اگر می‌خواهید حساب خود را برای همیشه حذف کنید، باید توجه داشته باشید که تمام مخاطبین و هر چیزی که با آن مرتبط است به طور غیرقابل برگشتی حذف  خواهد شد. مواردی که با حذف دائمی اکانت شما حذف می شوند شامل:

   * تاریخچه پیام (به طور کامل از دستگاه حذف می شود)

  * گروه‌ها و مخاطبین

 * پشتیبان گیری، از جمله موارد ذخیره شده در Google Drive

 * مخاطبین همگام‌سازی شده از برنامه