۰ نفر

شاخص کیفیت هوای پایتخت / تنفس هوای قابل قبول در تهران

۲۱ اسفند ۱۴۰۱، ۱۰:۰۹
کد خبر: 706085
شاخص کیفیت هوای پایتخت / تنفس هوای قابل قبول در تهران

براساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، هم‌اکنون (۲۱ اسفند) میانگین کیفیت هوای پایتخت در شرایط «قابل قبول» قرار دارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران هم اکنون میانگین شاخص آلاینده «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» روی عدد ۹۵ و در شرایط قابل قبول قرار دارد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی ۲۴ ساعت گذشته «ذرات معلق کمتر از ۲.۵ میکرون» با میانگین ۱۰۱ بود و کیفیت هوای پایتخت در شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس قرار داشت.

کیفیت هوای تهران از  ساعت ۲۱ روز شنبه (۲۰ اسفند) تا ساعت ۷ صبح امروز برای گروه‌های حساس ناسالم بود اما دوباره از ساعت ۸ با رسیدن به عدد ۹۸ قابل قبول شد که این وضعیت تاکنون ادامه داشته است.

گفتنی است که کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود که بر اساس آن از عدد صفر تا ۵۰ در محدوده هوای پاک تعریف می‌شود، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا در محدوده قابل قبول، سالم یا متوسط بوده و از محدوده ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا ناسالم برای گروه‌های حساس است. در بازه ۱۵۱ تا ۲۰۰ نیز هوا در محدوده ناسالم برای همه گروه‌ها و از محدوده ۲۰۱ تا ۳۰۰ نیز هوا در محدوده بسیار ناسالم قرار می‌گیرد. بر اساس این دسته‌بندی در محدوده ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا خطرناک است.