۰ نفر

در بازارهای جهانی؛

طلا امروز را چطور شروع کرد؟

۲۰ اسفند ۱۴۰۱، ۸:۲۸
کد خبر: 705872
طلا امروز را چطور شروع کرد؟

قیمت هر اونس طلا امروز با ۲.۰۳ درصد افزایش به ۱۸۶۸ دلار و ۲۶ سنت رسید.

به گزارش رویترز، انتشار اطلاعات بازار اشتغال آمریکا در روز جمعه و احتمال افزایش کمتر از حد انتظار نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا باعث شد قیمت طلا دیروز به بالاترین رقم طی یک ماه گذشته برسد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، قیمت اونس طلا امروز با 2.03 درصد افزایش به 1868 دلار و 26 سنت رسید.  گزارش وزارت کار آمریکا نشان می‌دهد 311 هزار شغل در فوریه در این کشور ایجاد شده که بالاتر از حد انتظار بوده‌است. بدین ترتیب فدرال رزرو نیازی به افزایش شدید نرخ بهره ندارد.

انتظار می‌رفت فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را در اجلاس آینده که در 22 مارس برگزار می‌شود 50 واحد افزایش دهد، اما حالا پیش‌بینی می‌شود این رقم تا 25 درصد پایین بیاید.

 با وجود افزایش لیست حقوق‌بگیران در بخش غیرکشاورزی آمریکا در ماه فوریه، نرخ بیکاری بالاتر بوده و دستمزدها هم پایین‌تر از حد انتظار بوده‌اند. بنابراین هنوز مشخص نیست فدرال رزرو چه تصمیمی برای افزایش نرخ بهره بگیرد.

 بالا رفتن نرخ بهره هزینه نگه‌داری طلا را به‌عنوان یک سرمایه غیر سود افزایش داده و تمایل برای خرید آن را پایین می‌آورد.

 شاخص قیمت مصرف‌کننده در آمریکا تا پایان بهار سال گذشته میلادی به اوج 9.1 درصد رسیده بود که بالاترین رقم طی 40 سال گذشته را نشان می‌داد. این رقم تا 6.4 درصد در ژانویه پایین آمده اما هنوز هم بسیار بالاتر از هدف 2 درصدی بانک مرکزی قرار دارد. بنابراین احتمالاً فدرال رزرو به سیاست‌های سخت‌گیرانه خود جهت مهار تورم ادامه می‌دهد.

 بالا رفتن ارزش دلار هم خرید طلا را برای دارندگان سایر ارزهای دنیا گران کرده‌است.

 در میان سایر فلزات گران‌بها، قیمت نقره با 1.69 درصد افزایش به 20 دلار و 51 سنت رسید و پلاتین با 1.73 درصد افزایش 964 دلار و 88 سنت معامله می‌شود.