۰ نفر

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

گزارش بازار بدهی ۱۷ بهمن ماه/ اختلاف بازدهی تا سررسید گام و اخزا به ۶ درصد رسید!

۱۷ بهمن ۱۴۰۱، ۱۹:۱۱
کد خبر: 700009
گزارش بازار بدهی ۱۷ بهمن ماه/ اختلاف بازدهی تا سررسید گام و اخزا به ۶ درصد رسید!

در معاملات امروز، اوراق اخزا با سررسید کمتر از یک سال با میانگین نرخ ۲۶.۳ درصد معامله شد در حالیکه اوراق گام با میانگین نرخ ۳۲.۳ درصد معامله شدند که اختلاف عجیب ۶ درصدی را بین نرخ بازدهی تا سررسید گام و اخزا نشان می‌دهد.

به گزارش اقتصادآنلاین؛ در معاملات امروز مجموعا ۱۴۴ میلیارد تومان اوراق اخزا با میانگین بازده تا سررسید ۲۶.۳ درصد برای سررسیدهای کمتر از یک‌سال، و ۲۶.۶ درصد برای سررسیدهای بیش از یک‌سال، معامله شد. همچنین در اوراق اراد/افاد و گام نیز به ترتیب ۲.۲همت و ۴۱۱ میلیارد تومان معامله انجام شد. اوراق با تقسیم سود شرکتی نیز حجم معاملات ۲۱۶  میلیارد تومانی داشتند.

نرخ بازده تا سر رسید

در نمودارهای زیر، اطلاعات مربوط به نرخ بازده تا سررسید و ارزش معاملات(میلیارد ریال) اوراق اخزا، اراد/افاد و گام، به ترتیب فاصله تا سررسید نمایش داده شده است.

 توضیح اینکه ارزش معاملات هر نماد در سطر سوم اطلاعات نمودار، ذکر شده و اندازه دایره نمایش داده شده برای هر نماد به تناسب ارزش معاملات آن نماد تنظیم شده‌است.

تحلیل صندوق سرمایه‌گذاری

بازده

صندوق سرمایه‌گذاری

تحلیل صندوق

اوراق اراد به ارزش حدوداً ۲.۲ همت و با نرخ ۲۳.۲ الی ۲۶.۷ درصد معامله شدند. اراد۱۲۳ با نرخ بازده تا سررسید ۱۸.۸ درصدی و ارزش معاملات ۲۰۰۰ میلیارد تومانی، بیش‌ترین ارزش معاملات را ثبت کرد. نرخ اوراق گام نسبت به نرخ اوراق اخزا با سررسید هم محدوده، ۶% بالاتر بود!.

ارزش معاملات

ارزش معاملات

در نمودار زیر ارزش معاملات اوراق اخزا، اراد/افاد ،گام و اوراق شرکتی با تقسیم سود را به تفکیک سر رسیدهای زیر یک‌سال، بالای یک‌سال و بالای دو سال مشاهده می‌کنید.

تهیه شده در واحد تحلیل صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت آریا

این صندوق با نماد معاملاتی « یارا » در پایان سال اول فعالیت خود ( ۲۸ دی ماه ۱۴۰۱ ) ۲۷.۵ درصد بازدهی محقق شده به سرمایه‌گذاران خود پرداخت کرده و به عنوان پر‌بازده‌ترین صندوق سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت، برای سال دوم فعالیت خود امیدوار است ضمن حفظ رتبه‌ اولی، نرخ سود سرمایه‌گذاران را نیز به بیش از ۲۸ درصد ارتقا دهد.

برای اطلاعات بیشتر کلیک کنید.