۰ نفر

قیمت طلا در بازار جهانی افزایش یافت

۱۰ بهمن ۱۴۰۱، ۹:۲۲
کد خبر: 698315
قیمت طلا در بازار جهانی افزایش یافت

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۵ درصد افزایش به ۱۹۳۲ دلار و ۸۱ سنت رسید.

 به گزارش رویترز، قیمت طلا در شرایطی که تاجران منتظر نتیجه اجلاس فدرال رزرو آمریکا در این هفته هستند و تمرکز آن‌ها بر نشانه‌های کند شدن رشد اقتصاد دنیاست، در همان سطح بالا باقی‌مانده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، انتظار می‌رود بانک فدرال رزرو آمریکا نرخ بهره را در روز چهارشنبه تنها ۲۵ واحد افزایش دهد. اما با توجه به این‌که اطلاعات اخیر تصویر پیچیده‌ای از اقتصاد آمریکا نشان داده، موضع بانک مرکزی این کشور در مورد افزایش نرخ بهره در آینده به‌دقت مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 تورم در آمریکا طی ماه‌های اخیر کاهش یافته اما همچنان بالاتر از هدف دودرصدی بانک مرکزی این کشور قرار دارد. بازار اشتغال و رشد اقتصاد این کشور در اواخر ۲۰۲۲ کمتر از حد انتظار رشد کرده که انگیزه‌ کافی به بانک مرکزی برای بالا نگه‌داشتن نرخ بهره را می‌دهد.

 اتخاذ هرگونه سیاست پولی سخت‌گیرانه توسط بانک مرکزی آمریکا تأثیر منفی بر سرمایه‌های غیر سودده مثل طلا دارد. بازارها همچنین منتظر لیست حقوق بگیران غیر از بخش کشاورزی در آمریکا در این هفته هستند.

 قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۵ درصد افزایش به ۱۹۳۲ دلار و ۸۱ سنت رسید.

 تمرکز سرمایه‌گذاران در این هفته بر اطلاعات اقتصادی و تورم در منطقه یورو در سه‌ماهه پایانی سال گذشته میلادی است که قرار است در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه منتشر شود. هرگونه نشانه‌ای از رکود اقتصاد در این منطقه مخصوصاً آلمان می‌تواند تقاضا برای طلا را افزایش دهد.

 ترس از رکود اقتصاد دنیا در سال جاری میلادی به نفع طلا بوده، چون تاجران با احتمال پایین آمدن میزان افزایش نرخ بهره بانک مرکزی آمریکا، از دلار هم دوری می‌کنند.

 در میان فلزات صنعتی، قیمت مس احتمالا به‌خاطر بازگشایی بازارهای تجاری چین پس‌از یک هفته تعطیلات سال نو در این کشور افزایش می‌یابد.

 قیمت نقره امروز با ۰.۶۳ درصد افزایش به ۲۳ دلار و ۷۷ سنت رسید و پلاتین با ۰.۶۳ درصد افزایش ۱۰۲۲ دلار و ۱۳ سنت معامله می‌شود.