۰ نفر

گزارش نیمه اول معاملات امروز؛

جهش ۲۵ هزار واحدی شاخص کل / بورس در پاییز بهار شد

۱۴ آبان ۱۴۰۱، ۱۰:۲۴
کد خبر: 678855
جهش ۲۵ هزار واحدی شاخص کل / بورس در پاییز بهار شد

در اولین روز هفته سوم آبان، بورس یکی از درخشان ترین روزها خود را سپری می‌کند. تا نیمه معاملات،‌شاخص کل بیش از ۲۴ هزار واحد افزایش داشته است؛ هم وزن هم در همان جهت در حال حرکت است.

به گزارش سرویس بورس اقتصادآنلاین؛هفته قبل از لحاظ رشد و بازدهی شاخص کل به طور قطع یکی از درخشان ترین هفته های بورس بود. این هفته با فرض حفظ روند فعلی می‌تواند رقیب درخوری برای هفته گذشته باشد. هنوز بازار از نیمه معاملات رد نشده که شاخص کل بیش از۲۴هزار واحد رشد داشته است و یکی از سبزترین روزهای بازار رقم خورده است.

به نظر می‌رسد بسته حمایتی موثر بوده است و توانسته با تحریک خریداران دوباره رنگ سبز را به بر روی تابلو معاملات بیاورد.در این میان ارزش معاملات خرد هم حاکی از بهبود چشم گیر این مولفه نسبت به هفته قبل است که دیگر شاخص امیدوار کننده برای ادامه دار بودن رشد شاخص و روزهای خوش بازار سهام است.

با گذشت نیمی از تایم معاملاتی،شاخص کل بورس حدود ۲۴هزار و ۹۲۵ واحد افزایش داشته است و توانسته تا نیمه کانال یک میلیون و ۳۰۸ هزار واحدی بالا بیاید.

فولاد،فملی،شپنا و شپدیس بیشترین تاثیر را برروی شاخص کل ثبت کردند.

شاخص هم وزن نیز با بیش از ۴هزار و ۴۳۸ واحد افزایش همراه بوده است.

ارزش معاملات خرد هم به هزار و ۳۵۰ میلیارد تومان رسیده است که نشان دهنده رشد چشم گیر در مقایسه با مقدار این مولفه در تایم مشابه هفته پیش است.

همچنین پس از مدتها شاهد ورود پول حقیقی بودیم و حقیقی ها تا اینجا و در مجموع ۶۵ میلیارد تومان وارد بازار کردند.

فملی با ۲۸،شبندر با ۲۴ و شپنا با ۱۴ بیشترین ورود و بپاس با ۱۹.۵،شستا با ۱۱ و میدکو با ۸.۵ میلیارد تومان بیشترین خروج پول حقیقی را به ثبت رساندند.

در میان صنایع نیز فلزات اساسی با ۵۳ و بیمه و صندوق بازنشستگی با ۲۱.۵ میلیارد تومان به ترتیب بیشترین ورود و بیشترین خروج پول حقیقی را به ثبت رساندند.