۰ نفر

لازمه رشد صنعت فولاد و پیشرفت کشور تعامل و همکاری فعالان اقتصادی این حوزه است

۲۱ شهریور ۱۴۰۱، ۱۱:۰۹
کد خبر: 667423
لازمه رشد صنعت فولاد و پیشرفت کشور تعامل و همکاری فعالان اقتصادی این حوزه است

فولاد یکی از دلایل اصلی و مهم پیشرفت یک کشور به شمار می‌آید به عبارتی می‌توان گفت تولید و مصرف این فلز ارزشمند نشان دهنده توسعه اقتصاد کشور است. ایران یکی از ابرقدرت‌های صنعت فولاد در جهان بوده و توانسته است جایگاه دهم را از آن خود کند.

فولاد یکی از دلایل اصلی و مهم پیشرفت یک کشور به شمار می‌آید به عبارتی می‌توان گفت تولید و مصرف این فلز ارزشمند نشان دهنده توسعه اقتصاد کشور است. ایران یکی از ابرقدرت‌های صنعت فولاد در جهان بوده و توانسته است جایگاه دهم را از آن خود کند.

 

این فلز ارزشمند در بخش‌های مهمی از زیرساخت کشوری و صنایعی مانند خودروسازی، ساختمان سازی، تولید قطعات و لوازم خانگی کاربرد دارد. البته باید اشاره کرد با برقراری تعاملات بین صنایع و گروه‌های فعال در این حوزه می‌توان میزان و کیفیت تولید محصولات فولادی را افزایش داد تا علاوه بر بهبود اقتصاد کشور به جایگاه والایی در رتبه بندی جهانی این محصول رسید. این هدف دور از انتظار نیست و با برقراری همکاری بین شرکت‌ها و فعالان این حوزه امکان پذیر است. همانطور که می‌دانید سال جاری توسط مقام معظم رهبری با نام دانش بنیان، کارآفرین نام گذاری شده است و برای تحقق بخشیدن به این هدف باید توجه ویژه‌ای به صنعت فولاد کشور داشت، زیرا ظرفیت گسترش و توسعه در این حوزه بسیار بالا است.

متالکس؛ چهاردهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی، فولاد، ریخته گری، ماشین آلات و صنایع وابسته

به منظور تحقق بخشیدن به اهداف اقتصادی و تجاری کشور و اشتغال زایی، نمایشگاهی با نام متالکس در تاریخ10 تا 13 شهریور در اصفهان یکی از قطبهای بزرگ فولاد کشور برگزار شد که تمرکز اصلی آن بر حوزه‌های متالورژی، فلزات غیرآهنی، ریخته‌گری، قالب‌سازی، آهنگری، صنایع معدنی، صنایع سرامیک و نسوزها، ماشین آلات، تجهیزات، مواد اولیه و غیره بود. این نمایشگاه به منظور توسعه و ارتقاء صنعت و مراودات تجاری صورت گرفت. همچنین شرکت‌های بزرگی در این نمایشگاه حضور داشتند که به ارائه و معرفی محصولات و خدمات خود می‌پرداختند. 

صنعت فولاد

حضور پررنگ گروه فراطرح با برندهای فراطرح فولاد و فراطرح معدن در نمایشگاه متالورژی، فولاد، ریخته گری، ماشین آلات و صنایع وابسته اصفهان

یکی از شرکت‌های فعال در زمینه فولاد شرکت فراطرح فولاد است که فعالیت اصلی خود را از سال 1376 آغاز کرده و در این دوره زمانی توانسته است رضایت مشتریان بسیاری را کسب نماید. این شرکت براساس تجربیات و دانشی که در مدت 25 سال سابقه خود به دست آورده است، اکنون به عنوان یکی از معتبرترین و برترین شرکت‌های صنایع فولاد در کشور شناخته می‌شود. فلسفه فعالیت‌های این شرکت براساس رابطه برد- برد بوده، به طوری که هیچ مشتری از خرید از این شرکت ناراضی نمی‌شود. گروه فراطرح در مدت فعالیت خود سه اصل کیفیت، قیمت تمام شده و زمان تحویل را سر لوحه کار خود قرار داده‌ است و تمام فعالیت‌های اقتصادی خود را بر پایه این سه اصل ارزشمند در جهت رضایت مشتریان خود انجام داده‌ است.

گروه فراطرح با استراتژی مشخص دارای چشم انداز و ماموریت شفافی است که بر پایه ارزشهای سازمانی بنا شده. این شرکت دارای اصول و ارزشهایی برای کارکنان خود است که توانسته با نهادینه کردن آنها تیمی قوی، حرفه‌ای و پیشرو در صنعت فولاد تشکیل دهد. این ارزشها شامل احترام، امنیت، نظم و انضباط و صمیمیت است که باعث تمایز فاحش این سازمان در برابر رقبای خود شده است.

شرکت فراطرح فولاد محصولات فراوانی عرضه می کند که می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • محصولات خام شامل شمش و اسلب
  • محصولات تخت شامل گالوانیزه، ورق و ورق آجدار
  • محصولات طویل شامل نبشی، تیرآهن، ناودانی، میلگرد آجدار، لوله بدون درز و لوله درزدار
  • کارخانه تولید میلگرد فراطرح نورد در شهرک صنعتی رشت واقع شده که محصول تولیدی آن میلگرد در انواع سایزهای مختلف است، که در حجم و استاندارد بالایی تولید می شود. مقداری از آن در بخش‌های داخلی کشور و قسمت اعظمی از آن صادر می شود. صادرات باعث ارزآوری به کشور و به حرکت در آمدن چرخ اقتصاد کشور می شود که مطابق با آرمان‌های انقلاب اسلامی و فرموده‌های مقام معظم رهبری است.

صنعت فولاد

حضور گروه فراطرح در نمایشگاه فولاد اصفهان با ارائه این محصولات و خدمات جانبی انجام گرفت و توانست بازدیدکنندگان زیادی را به سمت خود جذب کند و نتایج و اثرات زیادی در پی داشت که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

  • پیرو حضور فعال شرکت فراطرح در نمایشگاه فولاد اصفهان، مدیر عامل شرکت ذوب آهن اصفهان، جناب آقای ایرج رخصتی و هیات همراه با حضور در غرفه گروه فراطرح گفتگوها و نشست‌هایی در مورد گسترش سیاست‌های همکاری و تداوم روابط بین دو سازمان را برگزار کردند.
  • یکی دیگر از نتایج شرکت کردن فراطرح فولاد در نمایشگاه متالورژی و فولاد اصفهان بالا بردن روابط این شرکت با سایر شرکت‌های این حیطه و تجدید ارتباط و همکاری با شرکت‌های بازرگانی، بنگاه‌‌های خرید و فروش آهن، فعالان حوزه معدن و صادرات بود.

علاوه بر تیم حرفه‌ای و مهندسان عالی رتبه این شرکت، مدیران ارشد فراطرح نیز در نمایشگاه پذیرای میهمانان غرفه بوده که باعث افزایش جلسات تخصصی و توسعه روابط بین شرکت‌ها شد. همچنین در راستای رشد فن آوری و دانش در صنعت فولاد کشور، مدیران ارشد فراطرح جلسات و نشست های مشاوره ای جهت انتقال دانش و تجربه 25 ساله در این صنعت به مشتریان خود برگزار کردند.

این شرکت با تولیدکنندگان معتبر و مطمئن بسیاری در ارتباط است و محصولات آن‌ها را به بازار عرضه کرده و همچنین بخش زیادی از آن‌ها را صادر می‌کند. صادرات بر روی اقتصاد کشور تاثیر زیادی داشته و همچنین می‌تواند باعث رشد و گسترش تولید و صنعت فولاد ایران شود.

تمامی این موارد باعث افزایش اشتغال زایی و استفاده از دانش و اطلاعات نیروهای داخلی کشور در بخش‌های مختلف صنعت خواهد شد. این خود گامی به سوی فرموده مقام معظم رهبری و نام گذاری سال 1401 به سال دانش بنیان و اشتغال آفرین است.

هرچند که بسیاری از اهداف و نتایج این همکاری طولانی مدت بوده و بعد از گذشت مدت زمانی اثرات خود را در تجارت و اقتصاد کشور نشان می‌دهد که می‌توان کارآفرینی و اشتغال زایی و ارزآوری را از جمله این موارد دانست.

با در نظر گرفتن اینکه ایران جزو 10 کشور برتر تولید کننده فولاد در دنیا می باشد و اهمیت فولاد و صنایع وابسته آن در رشد و پیشرفت اقتصاد و صنعت کشور، نمایشگاه های متعددی در نقاط مختلف کشور در این حوزه برگزار می شود که بستر مناسبی را برای تعامل و همکاری فعالان این صنعت ایجاد کند. هدف این نمایشگاه ها گسترش شبکه تامین، تولید، فروش و صادرات این صنعت است. در چنین فضایی است که شرکتهای فعال در این صنعت همانند شرکت فراطرح فولاد، با استفاده از تجربه بلند مدت و دانش عمیق و وجود کانالهای ارتباطی مختلف در داخل و خارج از کشور، میتوانند ارزش آورده بسیار بالایی برای فعالان این صنعت ایجاد کنند.

پیرو این نمایشگاه منتظر نتایج درخشان همکاری شرکت فراطرح و شرکت‌های دیگر مانند ذوب آهن اصفهان هستیم. این همکاری نتایج مثبتی مانند کارآفرینی و اشتغال زایی و توسعه دانش را در پیش دارد و می‌تواند فرصت مناسبی را برای رشد حرفه ای جوانان کشور به وجود آورد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد شرکت فراطرح و محصولات و خدمات آن به وبسایت و کانال تلگرام این شرکت مراجعه کنید:

https://www.faratarhgroup.com/

https://t.me/Faratarh_Steel