۰ نفر

احتمال بارش تگرگ در تهران

۲۷ فروردین ۱۴۰۱، ۱۶:۲۷
کد خبر: 628459
احتمال بارش تگرگ در تهران

کارشناس هواشناسی گفت: هشدار در سطح نارنجی برای استان تهران والبرز صادر شده که بر اثر آن شاهد وزش بادشدید و خیلی شدید رگبار باران رعد برق و احتمال بارش تگرگ پیش بینی شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، خانم کبری رفیعی گفت: امروز  هشدار در سطح نارنجی برای  استان های گلستان، خراسان شمالی، مازندران، سمنان و ارتفاعات و دامنه در استانهای مرکزی، البرز و تهران در رابطه با رگبار باران، رعدوبرق، تگرگ، وزش باد بسیار شدید، خیزش گردوخاک تا روز سه شنبه صادر شده است.

به گفته این کارشناس هواشناسی  روز سه شنبه  خراسان رضوی و خراسان جنوبی در گیر مخاطراتی از جمله  آب‌گرفتگی محلی معابر، بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، جاری شدن روان آب در مسیل‌ها، برخورد صاعقه، اختلال در ترددهای برون شهری، خیزش گردوخاک و کاهش دید، لغزندگی جاده‌ها، آسیب به سازه‌های موقت، شکستن درختان فرسوده و آسیب به صنعت کشاورزی خواهند شد.

توصیه می شود از سفرهای غیر ضروری، عدم توقف در حاشیه رودخانه‌ها و بستر مسیل‌ها، اجتناب از فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر کوچ‌رو، پاکسازی دهانه پلها و آبروها، استحکام سازه‌های موقت مانند تابلوهای تبلیغاتی و غیره، عدم پارک خودرو در کنار درختان فرسوده و ساختمانهای نیمه کاره پرهیز کنید.

روز گذشته استان تهران و نواحی غربی کشور شاهد وزش باد شدید و بسیار شدید بودند که در شهر پردیس بر اثر وزش باد شدید یک نفر فوت شد و در استان تبریز به علت وزش باد شدید امکان فرود هواپیما استانبول و تبریز نبود بنابراین  این هواپیما در  فرودگاه آذربایجان فرود آمد.

۰ نفر