خودروسازان مکلف به تامین قطعات از شرکت های دارای پروانه صادراتی شدند

رییس سازمان ملی استاندارد کشور گفت: همه خودروسازان موظف به تأمین قطعات از شرکت‌هایی هستند که پروانه صادرات دریافت کرده‌اند.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، «مهدی اسلام پناه» امروز (شنبه، ۶ فروردین) در حاشیه بازدید از پایانه غرب و فرودگاه مهرآباد افزود: سازمان استاندارد باتوجه به دستور هشت گانه رییس جمهور درباره خودروسازی، خود را ملزم به نظارت و کیفیت قطعات و تولید نهایی خودرو می‌داند.

وی تأکید کرد: از خودروسازان تضمین گرفته شده است که هرگونه قصور کیفری و حقوقی در کیفیت قطعات و تولید کالای نهایی، برعهده خودشان است، بنابراین ما در سال جدید این مهم را پیگیری خواهیم کرد تا رضایت مردم جلب شود و در این باره به هیچ وجه مسامحه نخواهیم کرد.

رییس سازمان ملی استاندارد ادامه داد: استاندارد قطعات و خدمات پس از فروش باید به طور کامل از سوی خودروسازان رعایت شود، این مهم را به گونه‌ای پیگیری خواهیم کرد که مردم در فصل بهار آثار آن را احساس کنند.

اسلام پناه درباره آخرین وضعیت خروج برخی خودروهای کم ایمن از رده تولید گفت: تا آخر امسال برخی خودروها به ویژه از خانواده پژو از رده تولید خارج خواهند شد و خودروهای جدید مبتنی بر استاندارد ۸۵ گانه شورای عالی استاندارد به خط تولید وارد می‌شوند.

وی افزود: ما حتی به گونه‌ای عمل خواهیم کرد که امکان خروج خودروهای تولیدشده‌ای که استانداردهای لازم را ندارند و در پارکینگ‌ها هستند، میسر نباشد.

رییس سازمان ملی استاندارد همچنین درخصوص بازدیدش از پایانه غرب و فرودگاه مهرآباد به منظور بررسی وضعیت شاخص‌های استاندارد در سفرها از سوی شرکت‌های حمل و نقل زمینی و هوایی گفت: رعایت استاندارد اماکن فرودگاهی همچون مهرآباد نسبت به گذشته وضع مناسب‌تری دارد و گزارش‌ها نشان می‌دهد تأخیر پروازها نسبت به قبل کمتر شده است.

اسلام پناه افزود: در بخش حمل و نقل زمینی همچون اتوبوس مشکلاتی وجود دارد که به برخی شرکت‌های قصورکننده در این زمینه تذکراتی داده شد، البته مردم به ویژه در موضوع قیمت بالای بلیت به ویژه بلیت هواپیما گلایه‌هایی دارند که هرچند از نظر قانونی به سازمان استاندارد مربوط نمی‌شود اما باید به آن توجه شود.