۰ نفر

«ارج» چگونه زنده شد؟

۲۱ اسفند ۱۴۰۰، ۱۵:۵۳
کد خبر: 619769
«ارج» چگونه زنده شد؟

کارخانه ارج یکی از واحد‌های تولیدی شناخته‌شده است که بیش از 80 سال از تأسیس و فعالیت آن می‌گذرد. این واحد تولیدی، در پی بروز مشکلات مختلف در نهایت در سال‌های اخیر بکلی تعطیل شد که در یک سال اخیر تلاش‌های زیادی از سوی دستگاه قضا برای احیای مجدد این کارخانه قدیمی صورت گرفت و در نهایت نیز به نتیجه رسید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مرکز رسانه قوه قضاییه، سیدمهدى ابویى، یکی از سهامداران کارخانه ارج با اشاره به حمایت‌های قضایی از این واحد تولیدی می‌گوید: زمانی که در مزایده شرکت کردیم و سهام شرکت ارج را خریدیم در ابتدا تمامی دستگاه‌ها در کارخانه بود اما زمانی که کارخانه را تحویل گرفتیم متوجه شدیم شخصی که مدعی داشتن طلب از ارج بود، اقدام به غارت دستگاه‌ها کرده است. در ادامه درخواست اعمال ماده 477 کرده‌ایم تا پرونده در محاکم مطرح شود و رییس کل محاکم استان تهران پرونده ارج را از مجمتع شهید مفتح خواستند.

وی افزود: از طرف دیگر آقای عمرانی رییس دبیرخانه ستاد مرکزی پیگیری و اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی قوه قضاییه از کارخانه ارج بازدید به عمل آورد و قرار بر این شد تا مساعدت‌های قضایی در خصوص ارج صورت گیرد و تخلفات گروه توسعه ملی برای واگذاری ارج مورد بررسی قرار گیرد.

در همین زمینه مقدسی، رییس دبیرخانه ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان تهران با بیان اینکه اقدامات دستگاه قضایی منجر به احیای کارخانه «ارج» شد، گفت: در روزی که دستگاه‌ها و ماشین‌آلات بسیار بزرگ این شرکت را مصادره می‌کردند، از طریق معاونت اقتصادی مطلع شدیم و با حمایت رییس کل دادگستری استان تهران در همان روز دستورات لازم صادر شد.

11 اردیبهشت سال جاری بود که سعید عمرانی، معاون قضایی دادستان کل کشور، با اشاره به اقدامات دستگاه قضایی برای احیای واحدهای تولیدی، اظهار کرد: کارخانه ارج با 4 محصول خوب و با آخرین تکنولوژی روز شروع به کار خواهد کرد و مقدمات آن در حال اجراست.

در نهایت در روزهای اخیر با پیگیری‌های دستگاه قضایی و همکاری دولت، خط تولید کارخانه ارج رسماً پس از یک دهه تعطیلی افتتاح شد.

سعید عمرانی معاون قضایی دادستان کل کشور با اشاره به افتتاح سوله کارخانه ارج با حمایت‌های دستگاه قضایی بیان کرد: در طول یک سال اخیر با پیگیری‌های گسترده دادستانی کل کشور و دادستانی استان تهران موانع قضایی پیش روی کارخانه ارج که باعث تعطیلی این واحد تولیدی شده بود، برداشته شد.

وی افزود: شرکت ارج مشکلات قضایی زیادی داشت که با همکاری مشترک دادستانی کل کشور و دادستانی تهران در ستاد اقتصادی مقاومتی استان این مشکلات و موانع بررسی و حل شدند تا سرانجام این شرکت توانست با ساخت سوله جدید تولید را آغاز کند.

عمرانی بیان کرد: مسئولان قضایی استان در طول ساخت سوله جدید این شرکت در محل حضور داشتند و بر مراحل کار نظارت داشتند.

عمرانی بیان کرد: حمایت از تولید در دستورکار قوه قضاییه قرار دارد و حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای، رییس دستگاه قضا با توجه به اهمیت حمایت از تولید در تمام سفرهای استانی ابتدا با فعالان اقتصادی دیدار و گفت‌و‌گو می‌کند.