۰ نفر

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی خبر داد؛

بارش برف و باران در نواحی غربی کشور

۱۱ اسفند ۱۴۰۰، ۲۳:۰۲
کد خبر: 616946
بارش برف و باران در نواحی غربی کشور

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی گفت: از فردا سامانه بارشی جدید به کشور وارد می شود و جمعه شاهد کاهش دما در بیشتر مناطق کشور خواهیم بود.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، صادق ضیائیان گفت: از بعد از ظهر پنجشنبه سامانه بارشی از شمال غرب و غرب وارد کشور شده و در شمال غرب، غرب، جنوب غرب و به تدریج برخی مناطق مرکز و دامنه‌های جنوبی البرز در استان‌های قزوین، البرز و تهران سبب بارش باران، وزش باد شدید موقت، همراه با رعد و برق می شود که در ارتفاعات بارش  به صورت برف است.

به گفته مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی پنجشنبه شدت بارش در نوار غربی،  آذربایجان غربی، غرب کردستان، برخی نقاط استان لرستان، شمال و شرق خوزستان و شمال چهارمحال و بختیاری خواهد بود.

او گفت: روز جمعه عمده فعالیت این سامانه بارشی در جنوب غرب، ارتفاعات و دامنه‌های زاگرس مرکزی، ارتفاعات و دامنه‌های البرز، شمال شرق و استان‌های واقع در سواحل دریای خزر، شمال استان فارس و شمال استان بوشهر است.

طبق اعلام سازمان هواشناسی امروز برای آذربایجان غربی و آذربایجان شرقی بارش پراکنده پیش‌بینی شده و در سایر مناطق کشور جوی پایدار حاکم بود.