۰ نفر

نورد استریم ۲ اعلام ورشکستگی می‌کند

۱۰ اسفند ۱۴۰۰، ۲۰:۲۱
کد خبر: 616510
نورد استریم ۲ اعلام ورشکستگی می‌کند

خبرگزاری رویترز روز سه شنبه به نقل از منابع خود گزارش داد که شرکت نورد استریم ۲، اپراتور پروژه خط لوله گاز روسیه به اروپا، در حال بررسی اعلام ورشکستگی به دلیل محدودیت‌های اعمال شده علیه این شرکت روسی است.

به گزارش تاس، خبرگزاری رویترز روز سه شنبه به نقل از منابع خود گزارش داد که شرکت نورد استریم ۲، اپراتور پروژه خط لوله گاز روسیه به اروپا، در حال بررسی اعلام ورشکستگی به دلیل محدودیت‌های اعمال شده علیه این شرکت روسی است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، به گفته این منابع، شرکت نورد استریم ۲ در حال همکاری با یک مشاور مالی به منظور تسویه برخی از بدهی های خود می باشد و احتمالاً به طور رسمی ورشکستگی خود را در دادگاه سوئیس طی هفته جاری میلادی آغاز کند.

شرکت گازپروم، تنها سهامدار این شرکت مستقر در سوئیس، هنوز به درخواست خبرگزاری تاس برای اظهار نظر پاسخ نداده است.

اولاف شولتس، صدراعظم آلمان، پیشتر اعلام کرده بود که کشورش روند صدور گواهینامه پروژه خط لوله گاز نورد استریم ۲ را پس از به رسمیت شناختن جمهوری‌های دونتسک و لوهانسک توسط روسیه متوقف کرده است.

روز بعد، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، به دولت خود دستور داد تا تحریم‌هایی را علیه نورد استریم ۲ و نمایندگان رهبری آن در واکنش به اقدامات روسیه در اوکراین اعمال کند.