۰ نفر

اخبار متضاد درباره واریز عیدی بازنشستگان

۸ اسفند ۱۴۰۰، ۱۸:۴۵
کد خبر: 615947
اخبار متضاد درباره واریز عیدی بازنشستگان

صبح امروز مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از پرداخت عیدی تمامی بازنشستگان خبر داد اما مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران می گوید: بنا داریم تا پیش از عید مبعث و در نهایت تا پایان این هفته عیدی این افراد پرداخت شود.

به گزارش اقتصادآنلاین، صبح امروز مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی گفت: واریز عیدی بازنشستگان این سازمان از دیروز، شنبه (۷ اسفند ماه) آغاز شده است و امروز در حساب بازنشستگان و قابل برداشت خواهد بود.

سید میرهاشم موسوی افزود: بر اساس دستور شخص مقام عالی ریاست‌جمهوری مبنی بر پرداخت بخشی از بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی در قالب تهیه اوراق و همچنین دریافت منابعی در کنار این منبع (که بابت بدهی از دولت گرفته شد) عیدی بازنشستگان سازمان پرداخت خواهد شد. (جزییات بیشتر)

بر این اساس انتظار می رفت که تمام بازنشستگان تامین اجتماعی تا پایان امروز عیدی خود را دریافت کنند. اما ساعتی بعد خبر رسید که عیدی بازنشستگان تامین اجتماعی در تهران تا آخر هفته پرداخت خواهد شد. 

سعید حسینی، مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران که در حاشیه دیدار با کارکنان این اداره کل سخن می‌گفت، گفت: بیش از ۵۰ درصد از بازنشستگان طی دو روز گذشته عیدی به حسابشان واریز شد. بنا داریم تا پیش از عید مبعث و در نهایت تا پایان این هفته عیدی این افراد پرداخت شود. 

وی گفت: بازنشستگان و مستمری‌بگیرانی که به هر علتی تا پایان هفته جاری عیدی دریافت نکردند، با تلفن ۱۴۲۰ یا با مراجعه به واحد مستمری بگیران شعب نسبت به عدم واریزی عیدی خود اقدام کنند.

حسینی همچنین گفت در خصوص تاخیر در پرداخت عیدی سال جاری گفت: در خصوص پرداخت عیدی تاخیری صورت نگرفته است و پس از دستور رییس جمهوری و به محض تعیین سقف عیدی و ابلاغ آن از سوی هیات دولت در کمتر از یک هفته نسبت به کارسازی بودجه و واریز آن به حساب یکایک بازنشستگان اقدام شد که جا دارد از تلاش مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی و دیگر مسئولان و کارکنان تشکر کنم. (جزییات بیشتر)