۰ نفر

نتیجه پرونده تخلف در کره های وارداتی اعلام شد

۱۲ بهمن ۱۴۰۰، ۱۵:۲۸
کد خبر: 606030
نتیجه پرونده تخلف در کره های وارداتی اعلام شد

سرپرست معاونت امور گمرکی گمرک ایران گفت: جزئیات رای مربوط به کره‌های وارداتی از سوی کمیسیون بدوی رسیدگی به اختلافات گمرکی اعلام شد، که بر این اساس از مجموع ۳۴ فقره پرونده متشکله در این زمینه ۲۵ پرونده مشمول بیش‌بود ارزش تشخیص داده شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از گمرک ایران، «فرود عسگری» در این باره اظهار داشت: در ارتباط با پرونده کره وارداتی متعلق به یکی از شرکت‌های لبنی، تعداد ۳۴ پرونده شامل ۹۴ فقره اظهارنامه گمرکی مربوط به سال‌های ۹۵ تا ۹۸ به ظن بیش‌بود مورد رسیدگی قرار گرفت که پس از رسیدگی در دفتر تخصصی ذی‌ربط، بالغ بر ۶۸ میلیون دلار بیش‌بود تشخیص و حسب اعتراض صاحب کالا، پرونده به مرجع رسیدگی - کمیسیون بدوی رسیدگی به اختلافات گمرکی - ارجاع و بررسی شد.

وی در خصوص جزئیات آرای صادره توسط این کمیسیون پس از بررسی های کارشناسی اظهار داشت: با توجه به آرای صادره در کمیسیون مربوطه، برای ۹ فقره ارزش اظهاری تایید شد و مشمول بیش‌بود ارزش تشخیص داده نشد، برای هفت فقره ۲۰ درصد و برای مابقی نیز، شامل ۱۸ فقره پرونده، ۵۰ درصد بیش‌بود ارزش استنباطی مورد تأیید قرار گرفت و مراتب به صاحب کالا نیز ابلاغ شد.

بدیهی است در صورت اعتراض صاحب کالا ظرف مدت ۲۰ روز به رای مذکور، موضوع قابل ارجاع و رسیدگی در کمیسیون تجدیدنظر اختلافات گمرکی است.