۰ نفر

حمله به پایگاه آمریکا در بغداد

۸ بهمن ۱۴۰۰، ۱۲:۲۹
کد خبر: 604623
حمله به پایگاه آمریکا در بغداد

برخی منابع خبری گزارش دادند پایگاه نظامیان آمریکا در فرودگاه بغداد دست‌کم با 6 راکت هدف حمله قرار گرفته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از فارس، برخی رسانه‌ها، صبح امروز (جمعه)، خبر دادند که پایگاه نظامیان آمریکا در فرودگاه بغداد هدف حمله قرار گرفته است.

کانال تلگرامی «صابرین نیوز» گزارش داد که محل استقرار نظامیان آمریکا در پایگاه ویکتوری (نزدیک فرودگاه بین‌المللی بغداد) دست‌کم با شش راکت مورد حمله قرار گرفته است.

شبکه «الجزیره» نیز ضمن تأیید این گزارش، به نقل از منابع امنیتی خبر داد شش راکت به سمت فرودگاه بغداد شلیک شده است. همزمان، شبکه «اسکای نیوز» به نقل از خبرنگار خود در عراق گزارش داد که محل استقرار نظامیان آمریکایی در پایگاه ویکتوری دست‌کم با شش راکت هدف قرار گرفته است.

در عین حال، یک منبع امنیتی به پایگاه خبری «ایرث نیوز» خبر داد که پایگاه ویکتوری ساعت چهار بامداد امروز (به وقت محلی) با یک پهپاد هدف حمله قرار گرفته است. با این حال، این منبع امنیتی می‌گوید که پهپاد سرنگون شده است.

خبرگزاری «ریانووستی» به نقل از یک منبع در این خصوص گزارش داد که یکی از راکت‌ها با یک هواپیمای غیرنظامی برخورد کرده است. کانال تلگرامی صابرین نیوز این گزارش را تأیید کرد و گفت خساراتی به یک هواپیمای غیرنظامی رها شده در پایگاه آمریکا وارد شده است. هنوز هیچ گروهی مسئولیت این حمله را برعهده نگرفته است. منابع رسمی عراق هنوز واکنشی به این گزار‌ش‌ها نشان نداده‌اند.

ساعاتی بعد خبرگزاری رسمی عراق (واع) به نقل از وزارت حمل و نقل این کشور گزارش داد که راکت با یک هواپیمای از‌رده‌خارج‌شده برخورد کرده است.

photo_2022-01-28_12-25-32

۰ نفر