۰ نفر

مخالفت کمیسیون آیین‌ نامه داخلی مجلس با واگذاری گزارش‌ های نظارتی به کمیسیون اصل۹۰

۲۲ دی ۱۴۰۰، ۲۰:۳۶
کد خبر: 599078
مخالفت کمیسیون آیین‌ نامه داخلی مجلس با واگذاری گزارش‌ های نظارتی به کمیسیون اصل۹۰

اعضای کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس با سپردن مسئولیت پیگیری گزارش‌های نظارتی مجلس در دستگاه قضایی به کمیسیون اصل۹۰ مخالفت کردند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، در نشست امروز کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس مسئولیت پیگیری گزارش‌های نظارتی مجلس از معاونت نظارت به کمیسیون اصل نود مجلس مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

علیرضا سلیمی اعضای کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس شورای اسلامی ضمن اعلام این خبر افزود: اعضای کمیسیون با این پیشنهاد که مسئولیت پیگیری گزارش‌های نظارتی مجلس در قوه قضائیه به کمیسیون اصل نود مجلس سپرده شود مخالفت کردند.

وی اظهار داشت: دلیل اعضای کمیسیون این بود که کمیسیون اصل نود یک نهاد فراقوه‌ای است و طبق قانون اساسی مسئولیت رسیدگی به شکایت از طرز دستگاه‌ها در قوای سه‌گانه را برعهده دارد.

سلیمی خاطرنشان کرد: نظر اعضای کمیسیون بر این بود که کمیسیون اصل نود دارای یک مرجعیت برای رسیدگی به شکایات است و شأن و جایگاه آن در سطح فراقوه‌ای است و از سوی دیگر پیگیری این گونه امور این کمیسیون را از رسیدگی به مسائل اصلی خود بازمی‌دارد.

اعضای کمیسیون تدوین آیین‌نامه داخلی مجلس اظهار داشت: در نهایت بنا شد تا طبق روال همیشه معاون نظارت مجلس این مسائل را پیگیری کند و هر سه ماه یکبار به صحن مجلس گزارش دهد.