۰ نفر

محکومیت ۱۲۲میلیارد تومانی قاچاقچی خودرو

۲۸ آذر ۱۴۰۰، ۲۱:۰۵
کد خبر: 591437
محکومیت ۱۲۲میلیارد تومانی قاچاقچی خودرو

رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: قاچاقچی خودروهای سواری به مقصد عراق به پرداخت ۱۲۲میلیارد تومان جزای نقدی محکوم شد.

به گزارش اقتصادآنلاین، علی مؤیدی گفت: تیرماه امسال مأموران پایگاه دریابانی بوشهر مستقر در جزیره خارک طی عملیاتی یک فروند کشتی را حین تخلیه بار در فاصله 2 مایلی جزیره خارک توقیف می‌کنند.

رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز اظهار داشت: در این عملیات مأموران پایگاه دریابانی استان بوشهر با اخذ دستور قضایی ضمن توقیف شناور، ناخدا و 9 نفر خدمه کشتی دستگیر می‌کنند.

وی افزود: بر اساس اسناد و مدارک، این شناور با نام تجاری مهرگان 1 با 35 دستگاه خودروی سواری خارجی مستعمل به مقصد عراق، بندر شارجه را ترک می‌کند اما پس از طی مسیر دریایی در سواحل بوشهر اقدام به تخلیه بار خود می‌کند. 

رییس ستاد مرکزی مبارزه با قاچاق کالا و ارز گفت: سرانجام پس از سیر مراحل قانونی پرونده و تکمیل تحقیقات در شعب تعزیرات حکومتی استان بوشهر، رأی قطعی مبنی بر محکومیت ناخدای کشتی، ضبط خودروها به نفع دولت و نیز پرداخت مجموع 122 میلیارد تومان جزای نقدی شامل 118 میلیارد تومان معادل ارزش محموله و 4 میلیارد تومان بهاء شناور صادر شد