۰ نفر
دولت بر تحقق مطالبات و صیانت از همه اقشار جامعه اهتمام ویژه دارد

وزیر اطلاعات با تاکید بر ضرورت حفظ هوشیاری مقابل نفوذ و توطئه‌های دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی تاکید کرد: دولت مردمی سیزدهم به تامین مطالبات، نیازها و خواسته‌های مردم و صیانت از همه اقشار جامعه اهتمام ویژه دارد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایرنا، حجت الاسلام والمسلمین سید اسماعیل خطیب در نشست رؤسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی در کشورهای همسایه ضمن طرح موضوعات مختلف سیاسی و امنیتی و با اشاره به توجه دولت سیزدهم به معیشت مردم و حمایت از تولید و سرمایه گذاری داخلی اظهار داشت: حضور فعال رییس جمهوری در صحنه‌های مختلف مردمی و تلاش دولت در چند ماهه گذشته، بارقه‌ امیدی در جامعه ایجاد کرده که ان‌شاءالله این امید، تبدیل به رضایت‌مندی بیشتر و افزایش سرمایه‌های اجتماعی خواهد شد.

وزیر اطلاعات با اشاره به چشم‌انداز و افق جدید روبه روی کشور و تلاش همه دستگاه‌ها برای رسیدن به آن بر ضرورت دیپلماسی انقلابی و هوشمندانه و شجاعانه نمایندگی‌های جمهوری اسلامی برای رسیدن به افق ۱۴۰۴، امنیت فعلی کشور را قابل توجه و بسترساز ایران قوی و مقتدر در جهت اجرای بیانیه گام دوم انقلاب دانست.

وی افزود: به رغم جنگ ترکیبی دشمن علیه انقلاب اسلامی و بسیج همه امکانات رسانه‌ای، اقشار مختلف مردم و نخبگان هوشمندانه در خنثی‌سازی توطئه دشمنان نقش آفرینی می‌کنند.

حجت الاسلام خطیب خاطرنشان کرد: دشمن و معاندین برای ایجاد بحران‌های داخلی، تجمعات و اعتراضات و بهره‌برداری از آن تلاش وافری انجام می‌دهند که هوشیاری مردم و هماهنگی تمامی مجموعه‌های اطلاعاتی، امنیتی، انتظامی و اجرایی، نقشه دشمنان را نقش برآب کرد.

وی با تاکید بر ضرورت حفظ هوشیاری در مقابل نفوذ و توطئه‌های دشمنان علیه نظام جمهوری اسلامی گفت: دولت مردمی سیزدهم به مطالبات، نیازها و خواسته‌های مردم و صیانت از همه اقشار جامعه اهتمام ویژه دارد و توجه ویژه دولت به وضعیت ایرانیان خارج از کشور نیز به عنوان بخشی از مردم ایران، در راستای همین سیاست ارزیابی می‌شود.

 تاکید خطیب بر لزوم تغییر رویکرد کنسولگری‌ها نسبت به ایرانیان خارج از کشور

وزیر اطلاعات با تاکید بر ضرورت تغییر رفتار و رویکرد در کنسولگری‌ها و نمایندگی‌های خارج از کشور نسبت به جامعه ایرانیان خارج  از کشور گفت: وزارت اطلاعات برای تحقق این مسیر اعلام آمادگی می‌کند.

خطیب تصریح کرد: از نمایندگان و سفرای کشور انتظار داریم علاوه بر توجه و احترام به جامعه ایرانیان مقیم خارج کشور، حمایت‌های لازم را از گردشگران، سرمایه‌گذاران و تجار ایرانی مقیم خارج از کشور و کسانی که علاقه‌مند به ایران هستند،به عمل آورند.

وزیر اطلاعات افزود: پیگیری مشکلات ایرانیان زندانی خارج از کشور هم باید مورد اهتمام وزارت امور خارجه قرار گیرد.

وی با تاکید بر حمایت از ملّت‌ها و جبهه مقاومت اظهار داشت: از دستگاه دیپلماسی و انقلابی در دولت ارزشی - که در رأس آن یک مجتهد عالم و سید بزرگواری است که با نگاه‌های ولایی و ارزشی و انقلابی به مسئولیت رسیده - انتظار می‌رود، حمایت، پشتیبانی و ارائه خدمات مطلوب به ملّت‌ها و جبهه مقاومت داشته باشد.