۰ نفر

اقتصادآنلاین گزارش می‌دهد؛

بهترین رمزارزها برای سرمایه‌ گذاری بلندمدت کدامند؟

۱۸ شهریور ۱۴۰۰، ۱۵:۱۶
کد خبر: 560786
بهترین رمزارزها برای سرمایه‌ گذاری بلندمدت کدامند؟

با وجود اینکه رمزارزها اخیرا توجه بسیاری از افراد را در سراسر جهان به خود جلب کرده‌اند، به نظر می‌رسد که برخی از آنها بازدهی بیشتری در درازمدت خواهد داشت.

اقتصاد آنلاین – مهسا نجاتی؛   رمزارزها اخیرا نه تنها به دلیل سودهای کوتاه مدت، بلکه برای سرمایه‌گذاری بلندمدت نیز بسیار محبوب شده‌اند. در روزهای اخیر، رمزارز به یک سرمایه‌گذاری پرریسک تبدیل شده است. معامله‌گران به این بازار به عنوان یک سرمایه‌گذاری بلندمدت توجه می‌کنند.

اما کدام سکه‌ها برای سرمایه‌گذاری مناسب هستند؟ بر اساس بررسی‌های انجام شده توسط ndtv، برخی از رمزارزها با توجه به ثبات نسبی آنها، می‌توانند گزینه مناسبی برای سرمایه‌گذاری بلندمدت باشند. در ادامه به معرفی این رمزارزها می‌پردازیم: 

1-بیت‌کوین

بیت‌کوین در حال حاضر بزرگترین رمزارز جهان به شمار می‌رود. از آنجا که سرمایه‌گذاران آن را "طلای دیجیتال" می‌نامند، ارزش آن در حال افزایش است. یکی از مهم‌ترین دلایل ارزشمند بودن بیت‌کوین، محدود بودن تعداد سکه‌های آن است (21میلیون).

2-اتریوم

اتریوم تقریبا همیشه با بیت‌کوین رقابت می‌کند. سهم آن در بازار رمزارزها اخیرا از 18درصد به 20درصد افزایش یافته است. این سکه یک پلتفرم بلاکچین غیرمتمرکز بوده که اشخاص ثالث را حذف می‌کند.

3-کاردانو

کاردانو نیز یک پلتفرم بلاکچین غیرمتمرکز است که از یک رمزارز بومی استفاده می‌کند. این امر امکان مبادلات ایمن همتا به همتا را فراهم می‌کند. همچنین برنامه‌هایی وجود دارد که قراردادهای هوشمند را به زودی فعال می‌کند.

4-یونی‌سواپ

یونی‌سواپ در حال حاضر امکان استفاده از قراردادهای هوشمند را فراهم می‌کند. این رمزارز، تراکنش‌های خودکار را با استفاده از توکن‌های موجود در بلاکچین اتریوم تسهیل می‌کند.

5-دوج‌کوین

این سکه از ابتدای آغاز کار خود، نرخ استخراج بالایی کسب کرده است. دوج‌کوین هنوز در مرحله سفته‌بازی بوده و از مرز یک دلار عبور نکرده است. با این حال، گردش بالا و ظرفیت نامحدود برای استخراج دارد.

6-بایننس کوین

این رمزارز نیز مانند بیت‌کوین، دارای محدودیت در توکن‌های در گردش است (200میلیون سکه). همچنین، این سکه مطابق برنامه‌ریزی قبلی، به صورت مداوم تعداد کوین‌های در گردش خود را از رده خارج کرده و اصطلاحا توکن‌سوزی می‌کند. موارد ذکر شده دلایل اصلی برای ارزش رو به رشد آن است.

7-پولکادات

این رمزارز برای شبکه‌ها پلی ایجاد می‌کند تا بسیاری از برنامه‌های ساخته شده روی پولکادات بتوانند روی بیت‌کوین و اتریوم نیز کار کنند. با این حال، پولکادات مقیاس‌پذیرتر و سریع‌تر است.

8-تتر

تتر اولین رمزارز متصل به دلار آمریکا به شمار می‌رود. این سکه، یک رمزارز مبتنی بر بلاکچین است. تتر توسط ارزهای فیات که در بانک‌ها بوده، پشتیبانی می‌شود.