۰ نفر

معاون دفتر امور آسیب دیدگان سازمان بهزیستی کشور خبر داد؛

فعالیت ۳۶۰مرکز اورژانس اجتماعی در کشور

۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰، ۱۸:۵۳
کد خبر: 524459
فعالیت ۳۶۰مرکز اورژانس اجتماعی در کشور

معاون دفتر امور آسیب دیدگان سازمان بهزیستی کشور از فعالیت ۳۶۰مرکز اورژانس اجتماعی در سراسر کشور خبر داد و گفت: اکنون همه شهرهای بالای ۵۰هزار نفر از خدمات اورژانس اجتماعی بهره مند هستند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، ارجمندی با بیان اینکه اورژانس اجتماعی به عنوان یک شبکه قوی از نیروهای خبره روانشناسی و مددکاری جهت مداخله بهره می‌گیرد، افزود: در همه جای دنیا مساله آزار و اذیت‌ها به پلیس ارتباط پیدا می‌کند ولی در کشور ما توسط اورژانس اجتماعی و با بهره گیری از نیروهای فعال و متخصص و روانشناسان و مددکاران، در این موضوع مداخله صورت می‌گیرد.
وی با اشاره به اینکه سیاستهای کلی سازمان بهزیستی با توجه به نقش سازنده دختران در آینده خود، حمایت و توانمند سازی دختران می‌باشد، افزود: حمایت از دختران در معرض آسیب اجتماعی در ۳۱ خانه سلامت و ۲۲ مرکز روزانه انجام می‌شود.
وی گفت: تغییر نگرش خانواده‌ها نسبت به حقوق دختران و تلاش جهت توانمندسازی دختران از مهمترین اقدامات سازمان بهزیستی است.
وی که در یک برنامه رادیویی صحبت میکرد، افزود: هدف کلی سازمان بهزیستی این است که حمایت‌های سازمان به افرادی که دچار آسیب‌ها و مشکلاتی همچون کودک آزاری، همسر آزاری، اعتیاد، کودکان خیابانی و ... شده‌اند به گونه‌ای باشد که بتوانند از مراکز مشاوره سازمان استفاده کنند و یا به گونه‌ای توانمند شوند که در آینده خود بتوانند مشکلاتشان را رفع کنند.
معاون دفتر امور آسیب دیدگان سازمان بهزیستی کشور افزود: به طور کلی سازمان بهزیستی به عنوان جریانی قرار دارد که شرایط اجتماعی کشور را از بحران به طبیعی باز گرداند.