۰ نفر

اولویت‌های هریس در سیاست‌ خارجه آمریکا

۷ اسفند ۱۳۹۹، ۱۷:۳۷
کد خبر: 509007
اولویت‌های هریس در سیاست‌ خارجه آمریکا

در حالی که کاخ سفید با بحران‌های داخلی نشات گرفته از پاندمی کووید- 19 مقابله می‌کند، معاون رییس جمهور آمریکا برای تعیین سیاست خارجی‌اش ورای مرزهای آمریکا اولویت‌هایی را در نظر گرفته است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، دو تن از مقامات ارشد کاخ سفید گفتند، کامالا هریس علاوه بر مسائل مطرح در برنامه دولت، منافع ویژه خود را دارد. وی در نظر دارد تا امنیت سایبری و تکنولوژی و همچنین بهداشت جهانی را اولویت خود قرار دهد. افراد نزدیک به هریس می‌گویند که این دو اولویت از زمان تصدی‌اش به عنوان سناتور کالیفرنیا و تجربه‌اش به عنوان یکی از اعضای کمیته اطلاعات سنا نشات می‌گیرد.

جو بایدن، رییس جمهوری آمریکا و کامالا هریس، معاونش نه تنها در بحبوحه پاندمی کرونا روی کار آمدند بلکه دولت خود را در جریان یک بحران امنیت سایبری آغاز کردند. مقامات سایبری و اطلاعاتی روسیه را مسؤول حملات سایبری اخیر به نهادهای آمریکایی می‌دانند.

بایدن متعهد شده که اولویت اصلی بین‌المللی‌اش اطمینان دادن به متحدان است دال بر اینکه آمریکا در کنار آنها می‌ایستد. هریس در حال حاضر بخشی از این تلاش را آغاز کرده و با رهبران جهان از جمله رئیس جمهوری فرانسه و نخست وزیر کانادا و همچنین دبیرکل سازمان بهداشت جهانی تماس تلفنی برقرار کرده است.

یکی از مقامات ارشد کاخ سفید گفت: شما نمی‌توانید بدون شرکا همه مسائل مربوط به منافع خود را انجام دهید و شعار این دولت نیز همین است. بهداشت جهانی، امنیت سایبری، چین، تغییر آب و هوا و مسائل منطقه‌ای شما نمی‌توانید بدون داشتن شرکای قوی به همه این مسائل رسیدگی کنید. و به همین خاطر است که هریس این موضوع را در اولویت قرار داده و وظیفه خود را برای اصلاح روابط انجام می‌دهد.

افراد نزدیک به هریس می‌گویند، وی علاقه شدیدی به تکنولوژی‌های مربوط به تجهیزات فایو جی از خود نشان داده و برخی از مسائل بهداشت جهانی که هریس به آنها توجه ویژه دارد علاوه بر رسیدگی به پاندمی کرونا، بهداشت روانی، بهداشت کودکان و ناامنی آب و غذاست.