۰ نفر

ترامپ: استیضاح در کنگره خطری برای کشور ماست

۲۳ دی ۱۳۹۹، ۲۰:۱۴
کد خبر: 497633
ترامپ: استیضاح در کنگره خطری برای کشور ماست

رئیس‌جمهوری آمریکا تلاش‌ها برای استیضاح و برکناری‌اش را بسیار تمسخر آمیز خواند.

به گزارش سایت النشره، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری آمریکا که پس از هشت روز قدرت را واگذار خواهد کرد، اشاره کرد: تحرکات مجلس نمایندگان آمریکا برای برکناری من خشمی شدید و خطری بر آمریکا به همراه خواهد داشت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، او که خود شعله شورش در مقابل ساختمان کنگره را در ششم ژانویه روشن کرد، حالا می‌گوید: ما خواهان هیچ خشونتی نیستیم.

ترامپ اشاره کرد: تلاش‌های استیضاح بزرگترین صید در تاریخ سیاست کشور است و منجر به خشمی گسترده می‌شود.

ترامپ عنوان کرد، آنچه نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در مجلس انجام می‌دهد، غیرقابل قبول است.

رئیس‌جمهوری آمریکا از طرف دیگر اشاره کرد، دیوار مرزی با مکزیک یکی از تحولاتی است که به زودی ورود مهاجران را متوقف می‌کند.

این در حالی است که دوره ریاست جمهوری دونالد ترامپ ساعت ۱۲ ظهر روز ۲۰ ژانویه (اول بهمن) به پایان می‌رسد.

دموکرات‌ها با تصویب طرح استیضاح در مجلس نمایندگان چند هدف را دنبال می‌کنند. یکی از اهداف اصلی آنها علاوه بر واکنش به اشغال ساختمان کنگره پایان دادن به حیات سیاسی دونالد ترامپ است. چراکه چهل و پنجمین رئیس جمهوری آمریکا که ۷۴ سال دارد پیش از این در حال بررسی احتمال اعلام نامزدی خود برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۴ بود.

بنا به برخی از گزارش‌ها دونالد ترامپ تا پیش از حوادث روز چهارشنبه در واشنگتن قصد داشت تا همزمان با مراسم تحلیف جو بایدن در روز ۲۰ ژانویه نامزدی خود را برای انتخابات دوره آینده اعلام کند. اما استیضاح دونالد ترامپ شاید به حیات سیاسی او پایان دهد.

 

۰ نفر