اعمال نظارت بر حسن اجرای سیاست‌های کلی نظام به تصویب رسید

در نشست امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام، اِعمال نظارت کارآمد بر حسن اجرای سیاست‌های کلی براساس شاخص‌های ارزیابی توسط هیات عالی نظارت به تصویب رسید.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، مجمع تشخیص مصلحت نظام عصر روز چهارشنبه ۱۸ تیرماه به ریاست آیت الله آملی لاریجانی تشکیل جلسه داد.

در این نشست ابتدا محسن رضایی گزارش کمیسیون ویژه مجمع پیرامون مسائل اقتصادی کشور، علل و راهکارها ارائه کرد.

در ادامه این جلسه طرح الزامات تحقق و عملیاتی شدن سیاست‌های کلی مطرح گردید و بندهایی از این طرح به تصویب اعضای مجمع رسید.

بر اساس این گزارش به منظور تحقق اهداف و عملیاتی شدن سیاست‌های کلی نظام مقرر گردید:
- پس از ابلاغ هر سیاست کلی مخاطب اصلی موظف است با همکاری سایر مخاطبان ذیربط، برنامه جامع تحقق آن سیاست، شامل اقدامات تقنینی و اجرایی لازم را حداکثر ظرف مدت ۶ ماه تهیه و اقدامات عملیاتی آن را آغاز نموده و همزمان یک نسخه از برنامه جامع تحقق را به هیات عالی نظارت ارسال نماید.
- مجلس، دولت، قوه قضائیه و سایر مخاطبان سیاست‌های کلی موظفند در آیین نامه‌های داخلی و فرآیندهای تقنینی، خط مشی گذاری و اجرایی خود، ساز و کار اعمال سیاست‌های کلی را به عنوان اسناد بالادستی لازم الاجرا مدنظر قرار داده و درج نمایند.
- دبیرخانه مجمع با همکاری مستمر صداوسیما و دستگاه‌های فرهنگی و سایر رسانه‌ها برنامه‌ریزی لازم را جهت تبیین سیاست‌های کلی، اطلاع رسانی نظام مند و تبدیل سیاست‌ها به گفتمان عمومی انجام دهد.
- اعمال نظارت کارآمد بر حسن اجرای سیاست‌های کلی براساس شاخص‌های ارزیابی توسط هیات عالی نظارت در چارچوب آیین نامه نظارت که به تصویب مقام معظم رهبری می‌رسد صورت می‌پذیرد.
تبصره: مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی و شورای عالی فضای مجازی جهت ارزیابی انطباق و عدم مغایرت با سیاست‌های کلی به هیات عالی نظارت ارسال گردد.

۰ نفر