۰ نفر

نبرد اقتصادی با کرونا ادامه دارد

۲۹ اسفند ۱۳۹۸، ۲:۵۸
کد خبر: 425878
نبرد اقتصادی با کرونا ادامه دارد

وزیر خزانه‌داری آمریکا برای توضیح در خصوص اقدامات صورت گرفته برای مقابله با کرونا به کنگره می رود.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، استیون منوچین که به تازگی برای توضیح در خصوص بسته حمایتی کاخ سفید در برابر پیامدهای ویروس کرونا در جمع جمهوری خواهان سنا حضور یافته بود روز چهارشنبه برای تشریح آخرین تحولات اقتصادی مربوط به کووید-۱۹ به کنگره خواهد رفت.  

مارکو روبیو، سناتور جمهوری خواه پس از دیدار با منوچین در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت که در این دیدار، راهکارهای حمایت از کسب و کارهای کوچک و ایرلاین ها در برابر پیامدهای ناشی از کرونا مورد بررسی قرار گرفت. میچل مک کانل، رهبر جمهوری خواهان در سنا نیز از آماده سازی لایحه ای جدید برای تقویت رشد اقتصادی آمریکا در روزهای آینده خبر داد.  

علاوه بر آمریکا، دیگر کشورهای جهان نیز در حال تزریق میلیاردها دلار نقدینگی به اقتصاد خود برای تقویت نرخ رشد و کاستن از تبعات اقتصادی این ویروس هستند. در روسیه میخاییل میشوستین، نخست وزیر این کشور از تهیه یک بسته ۳۰۰ میلیارد روبلی برای حمایت از بخش های اقتصادی این کشور در برابر ویروس کرونا خبر داد. وی که از طرف پوتین مامور رهبری کارزار مقابله با کرونا در روسیه شده است وعده داد تا دولت، کاستن از تبعات منفی ویروس کرونا بر روی اقتصاد و زندگی شهروندان این کشور را در صدر اولویت‌های خود قرار دهد.  

دست کم ۹۰ نفر در روسیه به کووید-۱۹ مبتلا شده اند که بیشترین موارد ابتلا مربوط به مسکو، پایتخت بوده است. پیشتر روسیه برای کاستن از سرعت شیوع بیماری، مرزهای خود با نروژ و لهستان را بسته و ارتباط ریلی را با لتونی، مولداوی و اوکراین قطع کرده بود.  

در ژاپن نیز هوراهیکو کورودا، رئیس بانک مرکزی این کشور از آمادگی برای اتخاذ سیاست های انبساطی بیشتر در صورت وخیم تر شدن شرایط خبر داده است. پیش از این و به دنبال کاهش نرخ بهره در آمریکا، بانک مرکزی ژاپن بلافاصله اقدام به تزریق نقدینگی به بازارها کرده بود.