۰ نفر

تخصیص سهمیه سوخت جبرانی به ناوگان حمل کالای اساسی

۲۷ اسفند ۱۳۹۸، ۱۳:۲۳
کد خبر: 425422
تخصیص سهمیه سوخت جبرانی به ناوگان حمل کالای اساسی

مقام مسئول سازمان راهداری از تخصیص ۳۰درصد سهمیه سوخت جبرانی به ناوگان حمل کالاهای اساسی به مقصد یا از مبدأ ۵ بندر مهم کشور خبر داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از تسنیم، غلامحسین دغاغله مدیرکل دفتر حمل‌ونقل کالای سازمان راهداری اظهار کرد: با توجه به ورود مقدار قابل توجهی کالای اساسی به کشور، تصمیمات مهمی در زمینه حمل بموقع این کالاها اتخاذ شده است.

وی افزود: در ایام نوروز امسال هیچ‌گونه محدودیت تردد برای حمل کالاهای اساسی در کشور وجود ندارد و حمل این کالاها به‌صورت شبانه‌روزی با همکاری سایر دستگاه‌ها، انجام می‌شود.

وی ادامه داد: 30 درصد سهمیه سوخت جبرانی به ناوگانی که کالاهای اساسی را از مبدأ و به مقصد 5 بندر امام خمینی(ره)، شهید رجایی، امیرآباد، چابهار و انزلی حمل می‌کنند، تخصیص داده می‌شود.

وی همچنین از اعطای سهمیه تشویقی لاستیک و روغن موتور با نرخ دولتی به این ناوگان برای جابه‌جایی کالاهای اساسی خبر داد و گفت: برای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا، ضدعفونی کردن مستمر پایانه‌های حمل بار در دستور کار قرار دارد تا کالاهای اساسی  با همکاری دست‌اندرکاران بخش حمل‌ونقل جاده‌ای به‌موقع به مراکز انبار و مصرف در سراسر کشور جابه‌جا شود.

مدیرکل دفتر حمل‌ونقل کالای سازمان راهداری بیان کرد: در راستای پیشگیری از انتقال ویروس کرونا با استناد به دستورالعمل‌های صادرشده از سوی وزارت بهداشت، برخی اقدامات در دستور کار است که از جمله آن می‌توان به متوقف کردن ثبت اثر انگشت در کلیه مراحل دریافت بار، محدود کردن بارهای ورودی به سالن اعلام بار، ایجاد فاصله بین محل قرار گرفتن رانندگان، انجام مستمر اعلام بار از صبح تا ساعت 24 به‌منظور کاهش تجمع رانندگان، پرداخت وجه بین رانندگان و شرکت‌های حمل‌ونقل از طریق کارتخوان، ضدعفونی کردن پایانه‌ها، استفاده از تب‌سنج در ورودی پایانه و نصب بنر، توزیع بروشورها و فیلم‌های آموزشی حاوی توصیه‌های بهداشتی و نظافت فردی در محل‌های تجمع رانندگان و مکان‌های مناسب، اشاره کرد.