۰ نفر

بحران دارو در آمریکا در بحبوجه شیوع کرونا

۲۷ اسفند ۱۳۹۸، ۹:۱۰
کد خبر: 425332
بحران دارو در آمریکا در بحبوجه شیوع کرونا

در پی شیوع کروناویروس و کمبود دارو در ایالات متحده آمریکا، اخیراََ قانونی در مجلس نمایندگان این کشور تدوین شده تا با توجه به مشکلات احتمالی زنجیره تأمین درمان برای بیماران کووید-۱۹ به رفع کمبود دارو کمک کند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، به گفته مقامات بهداشتی در آمریکا، کمبود دارو در شرایط عادی منجر به فشار قابل توجهی در سراسر سیستم مراقبت‌های بهداشتی از بیماران گرفته تا بیمارستان‌ها و پزشکان می‌شود. در حال حاضر به دلیل  وضعیت اضطراری بهداشتی ناشی از شیوع کروناویروس در سراسر جهان این مشکلات تشدید شده و زنجیره‌های تامین دارو در تمام کشورهای جهان با بحران مواجه شده‌اند.

ریچارد هادسون، نماینده آمریکا به همراه جمعی از دیگر نمایندگان این کشور قانون پیشگیری از کمبود دارو را پیشنهاد کردند تا از طریق افزایش شفافیت در فرایند زنجیره تامین دارو و تقویت تلاش‌های بین سازمانیِ سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) با کمبود داروی فعلی مقابله کند.

این لایحه همچنین FDA را قادر می‌سازد تا استانداردهای بیشتری را برای گزارش‌دهی در مورد داروها و سازندگان مواد دارویی فعال به منظور شناسایی و اصلاح آسیب‌پذیری‌ها در زنجیره‌های تأمین خود اعمال کند.

سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) اخیراً اولین کمبود دارویی خود را مربوط به تأخیرهای تولید در چین که به دلیل شیوع کروناویروس رخ داده، اعلام کرد.

مقامات آمریکایی اذعان کردند شیوع کروناویروس نشان داده است که زنجیره تأمین دارو در این کشور تا چه اندازه به چین وابسته است و اختلالات ایجاد شده در چین می‌تواند اثرات مخربی بر سلامت عمومی آمریکا داشته باشد.

آنها می‌گویند: داروسازان و سایر ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی برای بدست آوردن منابع مورد نیاز داروهای ضروری تلاش می‌کنند و تأخیر یا جلوگیری از درمان با وارد کردن آسیب جدی به بیماران، هزینه های غیر ضروری برای سیستم مراقبت های بهداشتی ما دارد.

معاون ترامپ در امور انجمن داروسازان سیستم بهداشت آمریکا نیز می گوید داروسازان و سایر کارکنان بخش‌های مراقبت‌های بهداشتی برای بدست آوردن منابع مورد نیاز درمانی و داروهای ضروری با مشکلات زیادی مواجه‌اند که این مشکلات منجر به تأخیر یا جلوگیری از درمان بیماران شده و هزینه‌های غیر ضروری را به سیستم مراقبت‌های بهداشتی آمریکا تحمیل می‌کند.

بنا بر گزارش سایت "دراگ‌تاپیکس"، اگرچه انجمن داروسازان سیستم بهداشت آمریکا (ASHP) سال‌ها در تلاش برای  پیشگیری از کمبود دارو در این کشور بوده است اما قانون جدید نمایندگان آمریکا ضروری است، چرا که شیوع کروناویروس پیامدهای خطرناکِ عدم شفافیت در زنجیره تأمین دارو برای سیستم مراقبت‌های بهداشتی آمریکا را مشخص کرده است.