۰ نفر

تست کرونای کدامیک از مسئولان مثبت بوده است؟

۸ اسفند ۱۳۹۸، ۲۲:۲۳
کد خبر: 420448
تست کرونای کدامیک از مسئولان مثبت بوده است؟

بیماری کرونا، این روزها مهم‌ترین موضوعی است که در تمامی سطوح جامعه اعم از نهادهای سیاسی رسمی و محافل شخصی افراد مطرح می‌شود. از همان لحظه‌ای که در 30 بهمن ( 19 فوریه) مرگ دو نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در شهر قم از سوی وزارت بهداشت مطرح شد، التهابی فراگیر بر کشور حاکم شد. این ویروس میان غنی، فقیر، مسئول، غیر مسئول، پیر، جوان و... تفاوتی قائل نمی‌شود، دامن‌گیر بخشی بزرگ از شخصیت‌های سیاسی و مسئول کشور نیز شده است.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از انتخاب، بیماری کرونا، این روزها مهم‌ترین موضوعی است که در تمامی سطوح جامعه اعم از نهادهای سیاسی رسمی و محافل شخصی افراد مطرح می‌شود. از همان لحظه‌ای که در 30 بهمن ( 19 فوریه) مرگ دو نفر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در شهر قم از سوی وزارت بهداشت مطرح شد، التهابی فراگیر بر کشور حاکم شد. این ویروس  میان غنی، فقیر، مسئول، غیر مسئول، پیر، جوان و... تفاوتی قائل نمی‌شود، دامن‌گیر بخشی بزرگ از شخصیت‌های سیاسی و مسئول کشور نیز شده است.

در همین راستا، در گزارش حاضر مهم‌ترین چهره‌های سیاسی و مسئولینی که تا کنون شائبه تست کرونای آن‌ها مطرح شده، معرفی شده‌اند و آخرین وضعیت آن‌ها ارائه شده است. 

چهره‌ها و مسئولین با تست مثبت

کدام یک از مسئولان و شخصیت‌های سیاسی کشور کرونا گرفته‌اند؟

محمود صادقی

یکی از سرشناس‌‍‌ترین چهره‌هایی که در همان روزهای اول تست کرونای او مثبت اعلام شد، محمود صادقی نماینده اصلاح طلب مردم تهران بود. او در روز سه‌شنبه (6 اسفند) در صفحه توییتر خود نوشت: تست کرونای من مثبت شد. این پیام را در شرایطی می‌دهم که چندان امیدی به ادامه‌ی حیات در این دنیا را ندارم. وی در ادامه خواستار اعطای مرخصی به زندانیان سیاسی و امنیتی جهت جلوگیری از ابتلای آنها به کرونا شد.

کدام یک از مسئولان و شخصیت‌های سیاسی کشور کرونا گرفته‌اند؟

ایرج حریرچی

ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت ایران، یکی از دیگر چهره‌های شاخصی بود که در روز سه‌شنبه (6 اسفند) مثبت بودن ابتلای او به بیماری کرونا رسانه‌ای شد. در ابتدا، علیرضا وهاب زاده، مشاور وزیر بهداشت ایران در توییتی نوشت: ایرج حریرچی، معاون وزیر بهداشت به ویروس کرونا آلوده شده است و سپس حریرچی، با انتشار ویدئویی این خبر را تایید کرد و از امید به کنترل کرونا و تداوم مقابله با این بیماری خبر داد.

کدام یک از مسئولان و شخصیت‌های سیاسی کشور کرونا گرفته‌اند؟

معصومه ابتکار

معصومه ابتکار، فعال سیاسی اصلاح‌طلب و معاون امور زنان و خانواده رئیس‌جمهور ایران از دیگر چهره‌های شاخصی است که تست ابتلای او به ویروس کرونا مثبت اعلام شده است. فریبا ابتهاج مشاور رسانه‌ای ابتکار، امروز، پنج‌شنبه (8 اسفند) در این‌باره می‌گوید: با توجه به وجود برخی علائم آلودگی به ویروس کرونا روز گذشته آزمایش تست ویروس از وی انجام شد که صبح امروز  جواب آزمایش وی مثبت اعلام شد. خانم ابتکار هم اکنون برای سپری کردن دوران بیماری در منزل بستری است

 untitled

مرتضی رحمان زاده

مرتضی رحمان‌زاده، شهردار منطقه 13 تهران نیز از اولین مسئول اداری نام‌آشنایی بود که احتمال ابتلای او به ویروس کرونا مطرح شد. پس از اظهارات ضد  نقیض روابط عمومی شهرداری منطقه 13 تهران، پیروز حناچی در حاشیه جلسه روز یک‌شنبه (4 اسفند) شورای شهر تهران در خصوص آخرین وضعیت شهردار منطقه ۱۳ اظهار کرد: از ۴ آزمایشی که برای او انجام شده است، ۳ آزمایش مثبت بوده و ابتلای وی به ویروس کرونا تأیید شده است و هم اکنون فرآیند درمانی خود را طی می‌کند.

کدام یک از مسئولان و شخصیت‌های سیاسی کشور کرونا گرفته‌اند؟ مجتبی ذوالنور

همچنین، حجت‌الاسلام مجتبی ذوالنور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و نماینده مردم قم امروز پنج‌شنبه (8 اسفند) از مثبت شدن تست کرونای خود خبر داد. وی با انتشار ویدئویی گفت:‌ تست کرونایم مثبت شده و با آنکه این ویروس فراگیر است اما جای نگرانی نیست؛ من در قرنطینه هستم و ان‌شاءالله ملت ما بر کرونا غلبه خواهد کرد. قطعا کرونا مغلوب مردم شریف ایران شده و مملکت از وجود این ویروس به زودی و با رعایت موازین بهداشتی، پاک‌سازی خواهد شد.

کدام یک از مسئولان و شخصیت‌های سیاسی کشور کرونا گرفته‌اند؟

محمدرضا قدیر

دکتر محمدرضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، که طی روزهای ابتدای شیوع کرونا در کشور در تماس مکرر با بیماران مبتلا به کرونا بود، بنابر توصیه پزشکان مدتی در قرنطینه تحت نظر قرار گرفته است. در همین زمینه، احمد امیرآبادی فراهانی در صفحه شخصی خود در توییتر می‌نویسد:

«آقای رئیس جمهور گفتند فرمانده عملیات علیه کرونا وزیر بهداشت است. خب مرکز کرونا گفتید قم است چرا فرمانده به قم نمیاد ضمن این که آزمایش رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم هم که مثبت اعلام شده یعنی ما فرمانده گردانمان هم مجروح شده و فرمانده نداریم.»

کدام یک از مسئولان و شخصیت‌های سیاسی کشور کرونا گرفته‌اند؟

حجت الاسلام والمسلمین سیدهادی خسروشاهی

حجت الاسلام والمسلمین سیدهادی خسروشاهی صبح امروز پنجشنبه (8 اسفند) در بیمارستان مسیح دانشوری و در سن ۸۱ سالگی به دلیل مثبت بودن تست کرونا، جان به جان آفرین تسلیم کرد. رسول جعفریان از شاگردان وی نوشت: استاد خسروشاهی که از چند روز پیش در قم گرفتار این بیماری (کرونا) شده بود، نهایتا دیروز ظهر به بیمارستان منتقل شده و پس از تأیید تست کرونا بستری گردید، اما مع الاسف بدلیل کهولت سن امروز صبح به رحمت حق واصل گردید. خداوند ایشان را مشمول رحمت واسعه خویش گرداند. به گزارش شفقنا، حجت الاسلام و المسلمین سیدهادی خسروشاهی فرزند آیت‌الله سید مرتضی خسروشاهی، از علما و محققین معاصر است

چهره‌های  با تست منفی

کدام یک از مسئولان و شخصیت‌های سیاسی کشور کرونا گرفته‌اند؟

علی ربیعی

پس از آن‌که علی ربیعی، سخنگوی دولت روز دوشنبه (5 اسفند) در کنار ایرج حریرچی معاون کل وزارت بهداشت ایران، در نشست خبری با خبرنگاران حاضر شد، شائبه‌های پیرامون ابتلای ربیعی به بیماری کرونا بالا گرفت. علت طرح این فرضیه این بود که طی نشست خبری شواهد حاکی از اوضاع و احوال نامساعد حریرچی وجود داشت که متعاقبا تست کرونای او مثبت اعلام شد. با این اوصاف، پس از انجام آزمایش‌های مربوطه، دفتر سخنگوی دولت اعلام کرد پاسخ آزمایش علی ربیعی منفی است و خوشبختانه او به کرونا مبتلا نشده است.

مقاماتی که گرفتار کرونا شدند؛ از محمود صادقی تا معصومه ابتکار و حریرچی / تست کرونای کدامیک از مسئولان منفی بوده است؟

محمدباقر قالیباف

یکی دیگر از شخصیت‌های سیاسی مشکوک به کرونا، محمد باقر قالیباف شهردار سابق تهران و نفر اول حوزه تهران در یازدهمین دوره انتخابات مجلس تهران بود. در ابتدا شایعه نتیجه مثبت تست کرونای قالیباف و بستری شدن او در بیمارستان فیروزگر مطرح شد اما این خبر از سوی منابع رسمی تکذیب شد.

مقاماتی که گرفتار کرونا شدند؛ از محمود صادقی تا معصومه ابتکار و حریرچی / تست کرونای کدامیک از مسئولان منفی بوده است؟

محسن هاشمی

برخی اعضای شورای شهر هفته پیش با شهردار منطقه ۱۳ که مشکوک به ویروس کروناست جلسه داشتند. در این میان محسن هاشمی، رئیس شورای شهر تهران نیز حضور داشت و پس از مثبت اعلام شدن تست کرونای مرتضی رحمان‌زاده، شهردار منطقه 13 تهران، هاشمی خود را قرنطینه کرد و این خبر را در توئیتر رسانه‌ای کرد. با این وجود، پس از دریافت پاسخ نهایی تست کرونا، محسن هاشمی در توئیتر منفی بودن نتایج تست کرونای خود را اعلام کرد.

کدام یک از مسئولان و شخصیت‌های سیاسی کشور کرونا گرفته‌اند؟

الهام فخاری

الهام فخاری؛ عضو شورای شهرتهران یکی دیگر از اعضای شواری شهر تهران بود که در نشست با شهردار منطقه 13 حضور داشت و امکان ابتلای او به این بیماری ویروسی مطرح شد. با این وجود، نتیجه آزمایش کرونا ویروس الهام فخاری عضو شورای شهر تهران که چندی پیش به دلیل التهاب ریه در بیمارستان بستری بود، منفی اعلام شد.

کدام یک از مسئولان و شخصیت‌های سیاسی کشور کرونا گرفته‌اند؟

حضرت آیت‌الله شبیری زنجانی

یکی دیگر از شخصیت‌های نامی کشور که بحث مبتلا شدن او به بیماری کرونا مطرح شد، آیت‌الله شبیری زنجانی از مراجع تقلید کشورمان بود. در واقع، پس از آنکه مجتبی فاضلی مسئول دفتر ایشان به علت ابتلا به کرونا جان خود را از دست داد، نگرانی‌ها پیرامون ابتلای این مرجع تقلید به ویروس کرونا بالا گرفت. بعد از این اتفاق آیت الله شبیری زنجانی هم تحت آزمایش کرونا قرار گرفت که جواب آزمایش ایشان منفی اعلام شده است.

untitled

احمد امیر آبادی

احمد امیرآبادی فراهانی، نماینده قم در مجلس شورای اسلامی که در جلسه علنی مجلس در روز دوشنبه (5 اسفند) از مرگ 50 نفر به علت ویروس کرونا خبر داده بود، به گفته ی یک نماینده، اوضاع مناسبی ندارد اما از انجام آزمایش‌های کرونا امتناع می‌کند. ابوالفضل حسن‌بیگی، نماینده مجلس دامغان و عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در همین باره می‌گوید: آقای امیرآبادی حالش بسیار بد است. این فرد وقتی به مجلس می‌آید و تنفس کرده و نوشیدنی و چایی مصرف می‌کند، این‌ها خطر ایجاد می‌کند. با این حال، امیرآبادی طی توییتی از سلامتی خود خبر داد.

۰ نفر