۰ نفر
دستگیری عامل کلاهبرداری با وعده اشتغال در بوشهر

فرمانده انتظامی استان بوشهر گفت: با تلاش ماموران پلیس فتا استان بوشهر یک مجرم سابقه‌دار حرفه‌ای که با وعده اشتغال در پارس جنوبی از جوانان جویای کار کلاهبرداری می‌کرد شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، سردار خلیل واعظی در تشریح این خبر، اظهار داشت: این کلاهبردار با هویت غیرواقعی "حسینی" بامعرفی خود به‌عنوان پرسنل گزینش و استخدام منطقه ویژه "عسلویه" از طریق واتس‌آپ و تماس تلفنی با افراد جویای کار با وعده اشتغال آنان در عسلویه مبالغی به میزان دو میلیون و 500 هزار ریال تا  پنج میلیون ریال جهت هزینه  آزمایشات پزشکی و اداری از آنان دریافت می‌کرد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر اضافه کرد: پس از اطلاع پلیس از فعالیت‌های مجرمانه این فرد، شناسایی و دستگیری وی در دستور کار افسران مبارزه با جرایم سایبری پلیس فتا استان قرار گرفت.

وی گفت: گرچه این متهم از دو خط تلفن بدون هویت و کارت بانکی افراد قربانی و طعمه جهت اقدامات مجرمانه خود استفاده می‌کرد تا ردی باقی نگذارد، ولی با هوشمندی ماموران پلیس و اقدامات میدانی و تخصصی چندین روزه هویت واقعی وی و تعدادی از مالباختگان شناسایی شد.

واعظی بیان کرد : متهم از کارت بانکی  متعلق به رانندگان تاکسی شهری ، مالکان خانه‌های مبله و  مغازه‌داران در سطح شهر بوشهر استفاده و مبالغ کلاهبرداری را از طریق افراد مالباخته به این کارت‌ها واریز و سپس با شگرد خاصی پول‌ها را از صاحبان کارت بانکی دریافت می‌کرد.

فرمانده انتظامی استان بوشهر عنوان داشت: پس از شناسایی دقیق محل‌های تردد این مجرم روز گذشته هنگامی که با استفاده از یک تاکسی شهری نزدیکی خانه مبله در شهر بوشهر پیاده و با تلفن همراه در حال فریب یکی از قربانیان خود بود پس از ورود به ساختمان دستگیر و به پلیس فتا منتقل شد.

وی تصریح کرد: متهم  ابتدا منکر ارتکاب هر جرمی شد و با ترفندهای فریبکارانه از قبیل من جانباز هستم و بیماری دارم قصد طفره رفتن از موضوع را داشته که با هوشیاری افسر تحقیق و ارایه مستندات لازم ضمن اعتراف به بزه‌های ارتکابی هویت واقعی خود را  "علی" اهل یکی از شهرهای جنوبی استان و ساکن یکی از بخش‌های شهرستان دشتی معرفی و عنوان کرد، بدلیل مشکلات مالی به فکر کسب درآمد از طریق کلاهبرداری بودم تا اینکه با بررسی از وضعیت منطقه، بهترین راه مجرمانه را استفاده از جو بیکاری حاکم بر منطقه انتخاب کردم.

رئیس پلیس استان بوشهر بیان داشت: این متهم تاکنون به کلاهبرداری از 28 نفر با ترفند اشتغال و دریافت تسهیلات از بانک اعتراف کرده و احتمال اینکه افراد بیشتری طعمه این کلاهبردار قرار گرفته باشند، وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: شهروندان به هیچ وجه به افراد ناشناس در فضای مجازی اعتماد نکنند و تحت تاثیر وعده‌های دروغین افراد مشکوک و مجهول‌الهویه قرار نگیرند.

۰ نفر