۰ نفر

یورو جهانی در پایین‌ترین سطح دو سال اخیر

۱۷ اسفند ۱۳۹۷، ۱۲:۳۳
کد خبر: 340409
یورو جهانی در پایین‌ترین سطح دو سال اخیر

با رونمایی بانک مرکزی اروپا از بسته جدید خود، ارزش یورو در برابر سایر همتایانش شدیدا کاهش یافت.

به گزارش فارکس استریت، بانک مرکزی اروپا در پایان نشست این هفته خود در شرایطی از ثابت ماندن نرخ بهره و رونمایی از اقدامات جدید محرک برای تقویت رشد اقتصادی منطقه یورو خبر داد که بازارهای جهانی واکنش بسیار منفی به این بسته نشان دادند و دلار با بهره‌گیری از این شرایط، پیشروی بزرگی در برابر یورو داشت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، پس از آن که یورو روز گذشته در محدوده ۱.۱۲ دلاری قرار گرفت، سرانجام این کانال مهم مقاومتی در معاملات امروز شکسته شد و هر یورو در تازه‌ترین دور معاملات بازارهای ارزی به ازای ۱.۱۱۹۹ دلار مبادله می‌شود که از ابتدای سال ۲۰۱۷ تاکنون بی‌سابقه بوده است. به نظر می‌رسد با روشن شدن این موضوع که بحران اقتصادی منطقه یورو جدی‌تر از چیزی است که پیش‌تر تصور می‌شد، روزهای سیاه یورو فعلاً ادامه‌دار باشد.

تحلیل‌گران بانک "تی دی" در یادداشتی نوشتند: تصمیم اخیر بانک مرکزی اروپا برای بسیاری از فعالان بازار ارزیشوکه‌آور بود چرا که مدیران این بانک از پیامدهای چنین اقدامی به خوبی آگاه بودند. با توجه به شکست کانال مقاومتی، رسیدن یورو به محدوده ۱.۱۰ دلار نیز دور از ذهن نخواهد بود.

در برابر سایر ارزها، هر پوند به ازای ۱.۱۶۷۶ یورو مبادله شد. هم چنین معامله‌گران نرخ برابری هر یورو را معادل ۷۸.۴۵۸۵ روپیه هند، ۱.۵۹۸۶ دلار استرالیا، ۱.۵۰۷۷ دلار کانادا، ۱.۱۳۰۹ فرانک سوئیس، ۱۲۴.۳۱۶۲ ین ژاپن و ۷.۵۳۰۶ یوان چین اعلام کردند.

با این حال تحلیل‌گران بانک "ولز فارگو" در توصیه نامه خود به مشتریانشان نوشته‌اند که انتظار دارند با تغییر رویکرد بانک مرکزی اروپا درباره سیاست‌های محرک، یورو تا پایان سال بتواند ارزش خود را باز یابد: از نظر ما برتری دلار در برابر یورو تا پایان سال دوام نخواهد یافت و موضع یورو تقویت خواهد شد.