۰ نفر

فرماندار تهران:

برگزاری نمایشگاه بهاره توسط دستگاه‌ها ممنوع است

۱۷ اسفند ۱۳۹۷، ۱۰:۲۹
کد خبر: 340387
برگزاری نمایشگاه بهاره توسط دستگاه‌ها ممنوع است

فرماندار تهران با اشاره به اینکه در تهران تنها سه نمایشگاه بهاره دایر خواهد شد و در صورت نیاز این تعداد می‌تواند تا پنج نمایشگاه افزایش یابد، تاکید کرد: هیچ دستگاه و سازمان دیگری حق برگزاری نمایشگاه بهاره در تهران را نخواهد داشت.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، عیسی فرهادی در تشریح ممنوعیت برگزاری نمایشگاه بهاره توسط دستگاه‌ها و نهادها، گفت: شهرداری در تهران اعلام کرد، کیش نمایشگاه بهاره‌ای دایر نخواهد کرد.

وی درباره شکل‌گیری بازارچه‌های دستفروشان در منطقه ۶ و ۱۱ گفت: دستفروشان هر ساله در مناطق ۶ و ۱۱ بیش از سایر مناطق حضور دارند، لذا این دو منطقه کار بسیار بی‌نظیری انجام دادند و با اختصاص ۲۳ زمین در این دو منطقه تلاش کردند که ساماندهی دستفروشان را انجام دهند؛ دست فروشانی که معمولا مزاحمت‌هایی برای شهروندان و مغازه‌داران ایجاد می‌کردند.

وی افزود: ساماندهی دستفروشان در مناطق ۶ و ۱۱ در محل‌هایی که توسط شهرداری تعیین شده، انجام شده و بازارچه‌هایی تحت عنوان بازارچه‌های دستفروشان در این دو منطقه ایجاد شده است که همه این اقدامات با اطلاع و حمایت فرمانداری تهران انجام شده است و به نمایشگاه‌های بهاره ارتباطی ندارد.

وی تاکید کرد: در حال حاضر سه نمایشگاه در شهر تهران با عنوان نمایشگاه بهاره کار خود را آغاز کرده‌اند که در صورت نیاز و استقبال مردم می‌توان تعداد آنها را در تهران تا پنج نمایشگاه افزایش داد، اما سایر دستگاه‌ها و نهادها حق برگزاری نمایشگاه بهاره را ندارند و خوشبختانه همه این نهادها و دستگاه‌ها امسال همکاری خوبی را انجام داده‌اند.