۰ نفر

پرداخت ۳۲۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه در بانک قرض الحسنه مهر ایران

۱۷ بهمن ۱۳۹۷، ۱۵:۴۹
کد خبر: 334500
پرداخت ۳۲۸ هزار میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه در بانک قرض الحسنه مهر ایران

بانک قرض الحسنه مهر ایران یکی از دستاورده های انقلاب شکوهمند اسلامی ایران می باشد که طی یازده سال فعالیت خود در حوزه های مختلف اجتماعی و اقتصادی، گام های موثری در راستای توانمندسازی نیازمندان واقعی جامعه و کمک به رشد و توسعه اقتصادی کشور با حمایت از زمینه های اشتغالزایی برداشته است.

به گزارش اقتصادآنلاین، این بانک با در دستور کار قرار دادن پرداخت تسهیلات قرض الحسنه در حوزه های اشتغالزایی و کارآفرینی، کمک به ارتقاء و بهبود معیشت خانواده از طریق تامین مالی برای رفع مایحتاج ضروری، حمایت از مددجویان کمیته امداد و سازمان بهزیستی، رشد شاخص های سلامت با حمایت از بهداشت و درمان، کاهش آسیب های اجتماعی از طریق توانمندسازی زندانیان جرائم غیرعمد و ... اقدامات شایسته ای برای توانمندسازی اقشار متوسط و ضعیف جامعه با رویکرد توسعه اقتصادی در کشور داشته است.

بانک قرض الحسنه مهر ایران در طول یازده سال فعالیت مطلوب خود در عرصه بانکداری اسلامی در بستر قرض الحسنه بالغ بر ۴ میلیون ۱۹۲ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش بیش از ۳۲۸ هزار میلیارد ریال پرداخت کرده است که ۳ میلیون و ۴۷۲ هزار فقره آن به اعتبار ۲۹۸ هزار و ۲۳۴ میلیارد ریال با هدف کمک به شاخص های اقتصادی خانواده ها در دولت های یازدهم و دوازدهم پرداخت شده است.

باتوجه به نقش قرض الحسنه و تامین مالی ارزان قیمت برای تهیه مایحتاج ضروری خصوصاً در زمینه های اشتغالزایی، کارآفرینی و کسبه و صنوف، این بانک در سال گذشته نزدیک به ۷۵۲ هزار فقره تسهیلات قرض الحسنه به ارزش ۸۲ هزار میلیارد ریال در زمینه های مختلف پرداخت کرده است. امسال نیز برای کمک به رشد و بهبود شاخص های اقتصادی و اجتماعی کشور به اعطای یک میلیون فقره وام قرض الحسنه با اعتبار بالغ بر یکصد هزار میلیارد ریال تعهد نموده است که در یازده ماه گذشته بیش از ۹۷۰ هزار فقره تسهیلات به ارزش ۱۰۵ هزار میلیارد ریال پرداخت کرده است.

با استقبال مردم از خدمات و طرح های تسهیلاتی متنوع بانک قرض الحسنه مهر ایران از زمان تاسیس تا کنون بیش از ۶ میلیون و ۱۳۰ هزار نفر از هموطنان به سپرده گذاری و افتتاح حساب در شعب این بانک مبادرت نموده اند که بالغ بر ۶۸ درصد آنان از تسهیلات قرض الحسنه بانک نیز استفاده کرده اند.

شایان ذکر است، بانک قرض الحسنه مهر ایران با هدف جذب و تخصیص منابع قرض الحسنه از طریق مشارکت ۱۰ بانک بزرگ کشور با سرمایه اولیه ۱۵ هزار میلیارد ریال در سال ۱۳۸۶ تاسیس شد و در حال حاضر ۵۳۰ شعبه فعال به امر خدمت رسانی مشغول است.

کفایت سرمایه بانک قرض الحسنه مهر ایران در سال ۹۵ نزدیک به ۴۰ درصد است و با توجه به الزام بانک مرکزی مبنی بر رعایت نسبت ۳۰ درصدی دارایی های غیر منقول به سرمایه اسمی بانک، این نسبت به میزان ۲۸ درصد سرمایه کنترل شده است.