۰ نفر

وزیر ارتباطات:

مکانیزم برخورد با متخلفان بازار موبایل در دست پیگیری است

۲۶ مرداد ۱۳۹۷، ۱۹:۱۰
کد خبر: 293622
مکانیزم برخورد با متخلفان بازار موبایل در دست پیگیری است

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: مکانیزم برخورد با متخلفانی که با ارز دولتی گوشی تلفن همراه وارد کرده، ولی به نرخ ارز آزاد آن را در بازار فروختند، درحال پیگیری و تحقیقات است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، محمد جواد آذری جهرمی روز جمعه در جمع خبرنگاران در بوشهر افزود: با افزایش نرخ دلار قیمت گوش های تلفن همراه در بازار بستگی به قیمت ارز داشت اما برخی در ابتدا با سوء استفاده از شرایط ارز دولتی گرفتتند و گوشی وارد کردند ولی با ارز آزاد آنها را در بازار عرضه کردند. 
وی در باره قیمت گوشی تلفن همراه و قدرت خرید مردم اظهار داشت: در صورت پایین نیامدن نرخ دلار و قیمت گوشی در بازار چند احتمال وجود دارد که گرایش مردم به خرید گوشی های دست دوم و بی رغبتی به خرید گوشی های دسته اول یکی از آنها است. 
آذری جهرمی ادامه داد: همچنین این احتمال وجود دارد که نوع گوشی های قابل استفاده مردم تغییر پیدا کند و گوشی هایی با قیمت های مناسب تر جای گوشی های کنونی را در بازار بگیرد. 
وی تاکید کرد: با این وجود بازار مکانیزم عرضه و تقاضا است که سیاستگذاری آن نیز در حوزه صنعت، معدن و تجارت صورت می گیرد. 
وزیر ارتباطات در بخش دیگری از سخنان خود اظهار داشت: در حوزه توسعه ارتباطات در استان بوشهر تاکنون اقدام های خوبی صورت گرفته و در جریان این سفر 2 روزه نیز برنامه ریزی شد تا در هفت ماه آینده پنج طرح کلان و 44 پروژه در حوزه ارتباطات در این استان افتتاح شود. 
آذری جهرمی افزود: علاوه بر توسعه زیرساخت ها برای حوزه اشتغال در بخش ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز دراستان بوشهر بطور ویژه تدبیر شده است. 
وی گفت: همچنین برنامه ریزی لازم برای ورود شتاب دهنده و سرمایه گذاران به بوشهر با هدف حمایت از شرکت های دانش بنیان و نوپا صورت گرفته است.