۰ نفر

اجبار به کاهش ۲۰درصدی مصرف آب در ادارات تهران

۱۹ فروردین ۱۳۹۷، ۱۶:۴۹
کد خبر: 262729
اجبار به کاهش ۲۰درصدی مصرف آب در ادارات تهران

استاندار تهران گفت: مدیران ادارات استان تهران موظف به کاهش ۲۰ درصدی مصرف آب در ادارات خود هستند.

به گزارش خبرنگار مهر، محمد حسین مقیمی ظهر یکشنبه در جمع مدیران کل دستگاه ها و ادارات استان تهران طی سخنانی با تاکید بر بهره گیری از دستگاه های پیشرفته در کاهش مصرف آب از سوی مدیران گفت: مدیران ادارات و نهادها می توانند در صورت لزوم از دستگاه های پیشرفته برای کاهش ومصرف بهینه آب استفاده کنند.

وی با تأکید بر این که در مصرف آب شرب هیچ محدودیتی برای مصرف شهروندان قائل نیستیم، ادامه داد: شهروندان در استفاده از آب شرب و میزان آبی که برای نظافت در منازل مصرف می کنند،  محدودیتی در مصرف ندارند اما درعین حال باید الگوی مصرف بهینه آب را از طریق کار فرهنگی و رسانه ای بین مردم ترویج کنیم.

مقیمی با اشاره به پیش بینی شرایط نامساعد بارندگی در سال جاری تأکید کرد: مدیران دستگاه های استان تهران موظف به اجرای برنامه کاهش حداقل ٢٠ درصد مصرف آب در ادارات هستند.

نماینده عالی دولت در استان تهران با اشاره به نقش رسانه ملی در اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در بخش مصرف صحیح آب از سوی مردم اضافه کرد: امسال به لحاظ ذخیره آب در استان با شرایط ویژه ای روبرو هستیم  و نباید برای شستشوی خودرو یا حیاط منازل از آب شرب استفاده کرد.

استاندار تهران در ادامه خطاب به مدیران و رؤسای دستگاه های اجرایی استان گفت:تمامی رؤسا و مدیران کل دستگاه های اجرایی و دولتی،نظامی و انتظامی ،رؤسای دانشگاه ها ،استان مکلف و موظف به کاهش مصرف آب در ادارات متبوع خود هستند در صورت عدم رعایت و مصرف بیش از اندازه مسوولیت مستقیم به عهده رییس دستگاه خواهد بود.

۰ نفر