۰ نفر

کاهش اندک قیمت نفت

۲۱ اسفند ۱۳۹۶، ۱۲:۵۱
کد خبر: 257856
کاهش اندک قیمت نفت

قیمت نفت صبح روز دوشنبه اندکی کاهش پیدا کرد، زیرا با وجود کاهش فعالیت های حفاری در آمریکا، انتظار بازار، افزایش تولید نفت در این کشور است.

به گزارش رویترز انگلیس اعلام کرد، بهای نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا در ساعت 07:14 صبح امروز به وقت گرینویچ در بازار نایمکس این کشور به 61 دلار و 90 سنت در هر بشکه رسید که نسبت به جمعه گذشته 0.2 درصد کاهش دارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایرنا، نفت برنت دریای شمال نیز در بازار لندن با 0.2 درصد کاهش نسبت به جمعه گذشته به قیمت 65 دلار و 36 سنت در هر بشکه معامله شد.

قیمت های نفت جمعه گذشته افزایش پیدا کردند.

«ویلیام اولافلین» تحلیلگر سرمایه گذاری در کارگزاری «ریوککین سکیوریتیز» گفت: کاهش شمار دکل های حفاری در آمریکا و افزایش چشمگیر اشتغال در این کشور موجب افزایش قیمت های نفت در صبح امروز شده است.

بنا به اعلام وزارت کار آمریکا، اقتصاد این کشور در فوریه (دی-بهمن) گذشته 313 هزار شغل جدید که شمار آن در یک سال و نیم گذشته بی سابقه است به آمار اشتغال اضافه کرده است.

شرکت های نفتی آمریکا هفته گذشته برای نخستین بار در تقریبا 2 ماه گذشته از تعداد دکل های نفتی خود کاستند و شمار دکل های حفاری این کشور را به 796 دکل رساندند.

با این حال، اغلب تحلیلگران پیش بینی می کنند، تولید نفت خام آمریکا که از اواسط سال 2016 تاکنون با بیش از یک پنجم افزایش به 10 میلیون و 370 هزار بشکه در روز رسیده است، ممکن است باز هم افزایش یابد.