۰ نفر

سکه حراجی گران‌تر از بازار شد!

۱۳ دی ۱۳۹۶، ۱۵:۳۵
کد خبر: 242112
سکه حراجی گران‌تر از بازار شد!

در حراج امروز بانک کارگشایی، سکه تمام بهار آزادی با قیمت یک میلیون و ۵۱۹ هزار تومان فروخته شد.

تشدید نوسانات اخیر در بازار طلا و ارز موجب شده تا قیمت ها در این بازار رشد فزاینده ای داشته باشد که همین امر منجر به افزایش تقاضا برای ارز و سکه در بازار شده است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم ، البته فعالان هر دو بازار می گویند این روزها جنس کم است! فعالان بازار ارز از کمبود ارز و گرانی ها گلایه دارند و فعالان بازار سکه نیز می گویند: سکه در بازار کم شده است. درحالی فعالان بازار سکه از کمبود سکه در این بازار سخن می گویند که تنها در 16 مرحله حراجی که از سوی بانک کارگشایی برگزار شد، 110 هزار قطعه سکه وارد بازار شده است.

گفتنی است در حراج امروز بانک کارگشایی، سکه تمام بهار آزادی با احتساب 9 درصد مالیات برارزش افزوده یک میلیون و 329 هزار و 800 تومان و نیم سکه بهار آزادی 680 هزار و 100 تومان قیمت گذاری شده است. تا ساعت انتشار این گزارش سکه تمام بهار آزادی یک میلیون و 519 هزار تومان در حراج بانک، فروخته شده است.

برهمین اساس، مسعود سلیمانی رییس بانک کارگشایی از افزایش عرضه سکه در حراجی هفدهم خبر داد و گفت: میزان حراج سکه در حراجی امروز نسبت به قبل افزایش یافته و به حدود 10 هزار قطعه رسید.

در بازار سبزه‌میدان نیز هر قطعه سکه تمام‌بهار آزادی طرح جدید یک‌میلیون و 505 هزار تومان، سکه تمام‌بهار طرح قدیم یک‌میلیون و 476 هزار تومان، نیم‌سکه 752 هزار تومان، ربع‌سکه 443 هزار تومان و سکه یک‌گرمی 281 هزار تومان قیمت‌گذاری و فروخته می‌شود.

هر اونس طلا در بازار جهانی 1311.9 دلار و هر گرم طلای 18عیار در بازار داخلی 139 هزار و 927 تومان فروخته می‌شود.

گرانی های دلار و سکه که اینروزها بازار را شوکه کرده است ناشی از اغتشاش های اخیر است که منجر به انحراف مسیر اعتراض مردم به گرانی ها و مشکلات اقتصادی شد.

مدیرکل ریالی و نشر بانک مرکزی همزمان با تشدید نوسانات قیمت سکه در بازار گفت: بازار طلا بازار پرنوسان و پرریسکی است، محل مناسبی برای مردم عادی جهت سرمایه‌گذاری نیست و ممکن است با کاهش جهانی قیمت طلا خریداران سکه متضرر شوند.