۰ نفر

اونس جهانی طلا بدون تغییر ماند

۹ آبان ۱۳۹۶، ۱۳:۱۶
کد خبر: 228615
اونس جهانی طلا بدون تغییر ماند

طلا در معاملات روز سه‌شنبه بازار جهانی پس از این که بانک مرکزی ژاپن سیاست پولی خود را تغییر نداد و با انتظار سرمایه‌گذاران برای رویدادهای اقتصادی و دیدارهای سایر بانک‌های مرکزی در هفته جاری تغییر چندانی نداشت.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور تغییر چندانی نداشت و ۱۲۷۵.۵۴ دلار معامله شد. بهای معاملات این بازار از ابتدای اکتبر تاکنون حدود ۰.۳ درصد کاهش یافته که در صورت ادامه این روند، دومین کاهش ماهانه متوالی خواهد بود.

در بازار نیویورک، هر اونس طلا برای تحویل در دسامبر ۰.۱ درصد کاهش یافت و به ۱۲۷۶.۵۰ دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز دوشنبه ۵.۹۰ دلار یا ۰.۵ درصد کاهش یافت و در ۱۲۷۷.۷۰ دلار بسته شد.

بازار طلا در آستانه نشست سیاست پولی دو روزه بانک مرکزی آمریکا که از روز سه‌شنبه آغاز می‌شود و همچنین آمار اشتغال این کشور در روز جمعه، محتاط مانده است. احتمال می‌رود رییس بعدی بانک مرکزی در این نشست اعلام شود. ادامه ناآرامی سیاسی در کاتالونیا و همچنین برگزاری نشست هفته جاری بانک مرکزی انگلیس برای بحث درباره سیاست نرخ بهره، مورد توجه بازار قرار دارد.

به گفته جفری هالی، تحلیل‌گر ارشد بازار در شرکت OANDA، بازار با انتظار برای انتشار آمار اقتصادی مهم در نیمه دوم هفته نفس خود را حبس کرده و به نظر می‌رسد طلا از حمایتی که با ریسک گریزی پیدا کرده بود، محروم شده است.

بر اساس گزارش رویترز، دلار پس از این که بانک مرکزی ژاپن تصمیم گرفت سیاست پولی را تغییر ندهد در برابر ین ثابت بود. ارز آمریکا در برابر سبدی از ارزهای بزرگ در معاملات دوشنبه ۰.۴ درصد کاهش یافته بود.

در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۱۶.۸۴۱ دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۰.۵ درصد رشد کرد و در ۹۲۰.۸۰ دلار ایستاد و هر اونس پالادیوم برای تحویل فوری با ۰.۷ درصد افزایش ۹۷۱.۵۰ دلار معامله شد.