۰ نفر

کورکر: زمان مناسبی برای اعمال تحریم جدید بر کره شمالی نیست

۱۵ شهریور ۱۳۹۶، ۹:۲۲
کد خبر: 217037
کورکر: زمان مناسبی برای اعمال تحریم جدید بر کره شمالی نیست

رئیس کمیته روابط خارجی سنا آمریکا می گوید اعمال تحریم های جدید علیه کره شمالی به تشدید تنشها با این کشور دامن می زند و شاید بهتر باشد واشنگتن فعلا چنین گزینه ای را انتخاب نکند.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، «باب کورکر» رئیس کمیته روابط خارجی سنا آمریکا می گوید دستکم در کوتاه مدت، این احتمال وجود ندارد که کنگره آمریکا مصوبه ای مبنی بر تحریم های جدید علیه کره شمالی ارائه دهد.

وی در این باره توضیح داد: تنش ها با کره شمالی به حدی بالا گرفته که شاید بهتر باشد قانونگذاران آمریکایی برای اعمال تحریم های بیشتر اندکی درنگ کنند.کورکر افزود: گمان نمی کنم عجله به خرج دادن برای اعمال قانون در این خصوص ما را در مسیر درستی قرار دهد.

گفتنی است کنگره آمریکا در ماه میلادی جولای، با تشدید تحریم ها علیه پیونگ یانگ موافقت کرد حال آنکه الان زمزمه هایی شنیده می شود مبنی بر اینکه شماری از قانونگذاران به دنبال اعمال تحریم های ثانویه ای هستند که بانک ها و بخش تجاری کره شمالی را تحت الشعاع قرار می دهد.

این در حالی است که «هان تائه سانگ» (Han Tae Song) نماینده کره شمالی در سازمان ملل متحد، دیروز سه شنبه آزمایش‌های موشکی و هسته‌ای کشورش را هدیه پیونگ‌یانگ به واشنگتن خواند و اعلام کرد: آمریکا منتظر هدایای بیشتری باشد.