۰ نفر

طلا بیشترین رشد هفتگی امسال را تجربه کرد

۲۳ تیر ۱۳۹۶، ۱۴:۳۲
کد خبر: 205780
طلا بیشترین رشد هفتگی امسال را تجربه کرد

در آستانه انتشار آمارهای مهم از اقتصاد آمریکا و در حالی که ارزش دلار تغییر اندکی را شاهد بوده، قیمت طلا امروز اندکی افزایش یافت.

به گزارش رویترز، در آستانه انتشار آمارهای مهم از اقتصاد آمریکا و در حالی که ارزش دلار تغییر اندکی را شاهد بوده، قیمت طلا امروز اندکی افزایش یافت. فلز زرد در مسیر ثبت اولین افزایش قیمت هفتگی در طی 3 هفته گذشته قرار دارد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از تسنیم، بارناباس گان، تحلیلگر موسسه او سی بی سی در این باره گفت: «بخش عمده کاهش قیمت طلا در صبح امروز ناشی از برداشت سود بوده، اما مهمتر اینکه احساس حاکم بر بازار همچنان افزایشی است.»

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با 0.1 درصد افزایش به 1218 دلار و 18 سنت رسید. قیمت فلز زرد از ابتدای هفته جاری تاکنون 0.4 درصد رشد داشته که بیشترین رشد هفتگی از اوایل ماه ژوئن تاکنون است.

قیمت هر اونس طلای آمریکا نیز امروز برای تحویل در ماه اوت با 0.02 درصد کاهش به 1217 دلار رسید.

گان افزود: «من هنوز نسبت به قیمت طلا انتظار کاهش را دارم، اما فکر می کنم همچنان برخی ریسک های افزایشی در کوتاه مدت وجود دارند، زیرا هنوز مقداری عدم قطعیت در بازار دیده می شود.»

وی در ادامه گفت: «افزایش نرخ بهره و کاهش ترازنامه بانک مرکزی آمریکا چشم انداز رشد اقتصادی بهتری را به دنبال خواهد داشت... و این موجب افت قیمت طلا به 1200 دلار تا پایان سال خواهد شد.»

تعداد شهروندان آمریکایی که هفته گذشته برای دریافت مزایای بیکاری ثبت نام کردند، برای اولین بار در طی یک ماه اخیر کاهش داشت و قیمت های تولید کننده در ماه ژوئن به شکل غیرمنتظره ای رشد کرد. این اخبار احتمالا نرخ بهره را همچنان در مسیر افزایش مجدد در سال جاری میلادی قرار می دهد.

در حالی که سرمایه گذاران در بازار ارز در آستانه انتشار نرخ تورم آمریکا در اواخر امروز احتیاط پیشه کرده اند، ارزش دلار در برابر ارزهای معتبر جهانی امروز تغییر اندکی را شاهد بود.