۰ نفر

خمیده‌ترین مانیتور دنیا +عکس

۹ شهریور ۱۳۹۵، ۲۱:۲۵
کد خبر: 143054
خمیده‌ترین مانیتور دنیا +عکس

سامسونگ با انتشار ویدیویی که ظاهر مانیتورهای پایان سال این شرکت را به تصویر می کشد، از جدیدترین فناوری خود با نام «انحنای عمیق» پرده برداشته است.محصولی که در ویدئو نشان داده شده CF791 نام دارد و براساس اعلام شرکت سازنده، خمیده ترین مانیتور دنیاست و رقبایی نظیر 1500Rخمیده شارپ را نیز پشت سر می گذارد.

لازم است اضافه نماییم که میزان انحنای یک مانیتور براساس دایره ای ارزیابی می شود که با کنار هم قرار دادن این نمایشگرها ایجاد می شود؛ در مورد این محصول، دایره نهایی 1.5 متر خواهد بود که کمترین رقم و بیشترین خمیدگی را برای آن نشان می دهد.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از آی تی نیوز، ویدئویی که امروز از این مانیتور گیمینگ در یوتوب قرار گرفت هم اطلاعات جالبی را در خصوص آن به تصویر می کشد و مثلا می دانیم که این مانیتور ابعادی برابر با 34 اینچ دارد و بیشینه رزلوشن آن نیز برابر با 3440 در 1440 پیکسل است و همچنین از تکنولوژی کوانتوم-نقطه (quantum-dot) بهره می گیرد که ضمن دقت رنگ بالا نرخ تضاد رنگ 3000 به یک را برایش به ارمغان می آورد.

 

خمیده‌ترین مانیتور دنیا
 
این دستگاه از فناوری FreeSynce بهره می گیرد، اما کیفیت آن 4K نیست. در هر حال انحنای بسیار بالایی دارد و آنطور که سامسونگ گفته از سه طرف بدون حاشیه است و به همین خاطر برای استفاده در کنار چند مانیتور دیگر گزینه ای ایده آل به شمار می رود.

 

پنل CF791 به جای IPS از نوع VA LCD است که طبق ادعای سامسونگ می تواند نشت نور را در قیاس با سایر مدل های بهره مند از پنل های IPS به میزان قابل توجهی پایین بیاورد.

 

خمیده‌ترین مانیتور دنیا

 

این محصول همچنین از وضعیت های تصویر در تصویر یا تصویر در کنار تصویر نیز پشتیبانی می کند و در نتیجه کاربران آن می توانند دو محتوای مختلف را از دو ورودی جداگانه روی آن تماشا کنند.