کد خبر 465361

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش مطرح کرد؛

جـزئیات واریز پاداش فرهنگیان بازنشسته

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش، جزئیات پرداخت ۵هزار و ۴۰۰میلیارد تومان پاداش پایان خدمت فرهنگیان سال۹۸ را تشریح کرد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از فارس، علی الهیار ترکمن معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش با اشاره به اتمام فرایند پرداخت پاداش پایان خدمت بازنشستگان سال 98، اظهار کرد: در ابتدا برای پرداخت پاداش پایان خدمت فرهنگیان موظف بودیم از ماده 21 که مربوط به فروش اموال منقول و غیرمنقول از دارایی‌های آموزش ‌و پرورش بود و تبصره 5 که تأمین منابع مالی از طریق اوراق را بود این پاداش‌ها را پرداخت کنیم.

وی افزود: از آنجایی‌که معتقدیم مدارس آموزش ‌و پرورش امانت جامعه و در دست آموزش ‌و پرورش است و با توجه به اینکه عمده مدارس، کوچک ‌مقیاس هستند باید برای تأمین مالی 5 هزار و 400 میلیارد تومان که برابر با پاداش پایان خدمت فرهنگیان سال 98 بود، 30 درصد مدارس را به فروش می‌رساندیم. این مسأله شدنی نبود و اگر هم امکان فروش اموال آموزش‌ و پرورش برای ما فراهم می‌شد این فرایند حداقل 3 تا 4 سال طول می‌کشید و بسیار زمان‌بر بود.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: از همان ابتدای ابلاغ قانون بودجه، رایزنی‌هایی مبنی بر اینکه ماده 21 در آموزش‌ و پرورش عملاً کاربردی ندارد، انجام شد و وزیر آموزش‌ و پرورش نیز این مسأله را در دولت پیگیری می‌کرد. خوشبختانه اولین مهمان گفت‌وگوی هفته در آموزش‌ و پرورش، رئیس سازمان برنامه‌وبودجه بود و توانستیم در همان جلسه از ایشان قول مساعد بگیریم که تأمین اعتبار پرداخت بازنشستگان جدا از ضوابط ماده 21 اجرایی و انجام شود.

الهیار ترکمن با قدردانی از دولت تصریح کرد: خوشبختانه با همکاری دولت و دستور مستقیم رئیس‌جمهور روز شنبه 15 شهریورماه اعتبار مالی به‌صورت کامل و نقدی تأمین شد. البته از این میزان 3 هزار و 700 میلیارد تومان هفته قبل تأمین‌شده بود و هزار و هفتصد میلیارد هم شنبه تأمین و به خزانه اعلام شد.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع گفت: بعد از تأمین کامل مالی توانستیم این اعتبار را از خزانه به آموزش‌وپرورش انتقال دهیم و بر اساس گزارش‌های دریافتی از 31 استان قادر به پرداخت پاداش بازنشستگان در استان‌ها شدیم.

وی گفت: شهر تهران نیز به‌عنوان آخرین استان پرداخت بازنشستگان را از دیروز شروع کرده و تا ظهر به اتمام رساند لذا تمامی استان‌های کشور پاداش پایان خدمت فرهنگیان سال 98 را به‌طور کامل انجام داده‌اند.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش ضمن قدردانی از صبوری فرهنگیان بازنشسته سال 98 گفت: قشر بازنشسته فرهنگیان بسیار نجیبانه این موضوع را تحمل کردند. همکاران ما می‌دانند که تأمین اعتبار 5400 میلیارد تومانی و پرداخت آن به‌صورت یکجا کار چندان راحتی نبود. آموزش‌وپرورش حتی یک روز هم در این پرداخت‌ها تعلل نداشته و ما متعهد بودیم که ضمن پرداخت پاداش فرهنگیان از اموال آموزش‌وپرورش هم دفاع کنیم.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

  • مریم راعی حصار دبیرکاروفناوری
    ۰ ۰

    سلام آقای نوبخت واریزپاداش خدمت فرهنگیان درسال99بازنشسته شدن کی پرداخت میشودممنونازشمارییس جمهور محترم وزارت آموزش وپرورش هم کمال تشکرراداریم خدواندمتعال پشت وپناهتان

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری