کد خبر 464857

آمریکا بدهکارترین ملت تاریخ جهان

چین در حالی اعلام کرده در نظر دارد ذخایر خود از اوراق قرضه آمریکا را به فروش برساند که جیم راجرز، سرمایه‌گذار معروف آمریکایی معتقد است دلار جایگاه برتر خود را از دست خواهد داد.

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از مهر، به دنبال انتشار اخباری از اینکه چین در نظر دارد ذخایر خود از اوراق قرضه آمریکا را به فروش برساند، جیم راجرز، سرمایه‌گذار معروف آمریکایی، گفت: دلار در لبه پرتگاه از دست دادن جایگاه خود به عنوان ارز ذخیره اصلی جهان است.

راجرز می‌گوید: بدهی ملی آمریکا به رکورد ۲۶.۵ تریلیون دلار رسیده و آمریکا به بدهکارترین ملت تاریخ جهان تبدیل شده است و این بدهی هر روز افزایش می‌یابد؛ به نحوی که این بدهی بالا به ارز آمریکا ضربه خواهد زد.

وی افزود: به طور سنتی ارز آمریکا بهترین و بی مشکل‌ترین ارز جهان بوده است؛ اما سنت‌ها تغییر می‌کنند.

این سرمایه گذار آمریکایی، در این زمینه به سرنوشت پوند انگلیس و گیلدر آلمان اشاره کرد که در قرن‌های قبل به عنوان قابل اعتمادترین ارز دنیا به حساب می‌آمدند.

راجرز در انتها گفت: من یک آمریکایی هستم؛ بنابراین متأسفم که می‌گویم دلار آمریکا به پایان حدود یک قرن حاکمیت خود رسیده و چیزی جایگزین آن خواهد شد.

راجرز می‌گوید: اینکه پکن در نظر گرفته یک پنجم از دارایی‌های خود از اوراق قرضه آمریکا را بفروشد، واقعاً به دلار فشار خواهد آورد.

بیشتر بخوانید
ارسال نظر

آخرین قیمت ها از کف بازار
سایر بخش های خبری