نکاتی که باید در سفر جاده‌ای با خودرو شخصی بدانید

خیلی از افراد تمایل دارند با خودرو شخصی خود به مسافرت بروند اما دانستن برخی از نکات به شما کمک خواهد کرد که سفر با خودروی شخصی برایتان لذت بخش تر و راحت تر باشد.

نکاتی که باید در سفر جاده‌ای با خودرو شخصی بدانید

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از شرق؛ همه ما دوست داریم که در اوقات فراغت خود به سفر برویم. لذتی که دوست داران سفر با خودروی شخصی آن را تجربه کرده‌اند یا می‌خواهند تجربه کنند می‌توان گفت سفر با خودرو مانند دیگر سبک‌های سفر مزایا و معایب خاص خود را دارد. اگر به درستی سفر خود را برنامه ریزی کنیم و برای آن آماده شویم، اوقات خوشی را در سفر تجربه می‌کنیم.

خیلی از افراد تمایل دارند با خودرو شخصی خود به مسافرت بروند، اما دانستن برخی از نکات به شما کمک خواهد کرد که سفر با خودروی شخصی برایتان لذت بخش‌تر و راحت‌تر باشد.

ممکن است هم اکنون به شدت دلتان سفر بخواهد و یا از نظر روحی نیازمند رفتن به یک سفر جذاب باشید. ساده‌ترین راه این است که ماشین خود را آماده کنید و به یک سفر جاده‌ای یکی دو روزه بروید. سفر همیشه نیازمند برنامه ریزی است، اما در سفر‌های ناگهانی، برنامه ریزی به صورت کامل انجام نمی‌گیرد، اما می‌توانید با راهنمایی‌های زیر، عملکرد بهتری داشته باشید و از سفر‌های خود لذت ببرید.

بررسی وسیله نقلیه

اجزای درونی و کاربری ماشین را برای چک کردن نزد یک مکانیک ببرید. همچنین کمربند و تایر‌ها را نیز چک کنید. چندین وسیله یدکی نو نیز خریداری کنید تا در ماشین باشد.

برنامه ریزی برای مسیر

باید توجه داشته باشید که مهم‌ترین چیز در سفر با خودروی شخصی، در نظر گرفتن نیاز‌های مسافران است. مثلا ماشین نیاز به بنزین دارد. کودکان به دستشویی و گاهی حمام نیاز دارند. بزرگتر‌ها نیز نیاز دارند که پیاده شوند، راه بروند و به بدن خود کششی دهند.

بسته بندی سبک وسایل

شاید با خود فکر کنید در سفر جاده‌ای زمانی که ماشین برای خودتان است، دیگر محدودیتی در بسته بندی وسایل نخواهید داشت. اما باید بدانید که بسته بندی زیاد مستقیما روی کارکرد ماشین و تایر‌ها تاثیر می‌گذارد.

برنامه ریزی برای موارد اضطراری سفر با خودروی شخصی

بررسی کنید که در ماشین یک جک، آچار، کلید ویژه، مثلث اضطراری و یک مشعل وجود داشته باشد. همراه داشتن تلفن همراه و کیف کمک‌های اولیه‌ی پزشکی نیز جزء ضروریت ها است.

یخدان‌های مسافرتی

وجود این جعبه را اصلا دست کم نگیرید. می‌توانید مواد غذایی، نوشیدنی و انواع و اقسام خوراکی‌ها را در این جعبه‌ی خنک کننده قرار دهید و در طول سفر از آن استفاده کنید. بدین ترتیب از هزینه‌های خورد و خوراک مقرون به صرفه‌تر می‌شود.

سرگرمی بچه ها

یک پکیج از کتاب، اسباب بازی و بازی‌های دیجیتالی مناسب برای کودکان تهیه کنید تا در طول سفر در ماشین سرگرم باشند. گاهی اوقات خود شما نیز در این بازی‌ها شرکت کنید.

سفر در روز‌های خلوت

زمانی که اوج مسافرت است کاملا مشخص است. گیرکردن در ترافیک، کلافگی و از دست دادن زمان و انرژی جزء غیر قابل انکار در روز‌های شلوغ است. برای اینکه دچار این مشکل نشوید، روز‌های معمولی را برای سفر رفتن انتخاب کنید.

در طول مسیر لذت ببرید

در ماشین که هستید، با یکدیگر صحبت کنید، شوخی کنید، آهنگ گوش بدهید. برای رسیدن به مقصد عجله نداشته باشید. متوقف شوید و از مناظر و زیبایی‌های جاده لذت ببرید. باید بدانید که سفر شما از همان زمانی که از خانه خارج می‌شوید، شروع می‌شود نه زمانی که به مقصد می‌رسید.

۱- انتخاب خودرو مناسب برای سفر جاده‌ای

اصلی‌ترین بخش سفر جاده‌ای خودرو شما است ؛ چراکه بیشترین زمان خود در سفر‌های جاده‌ای را در خودرو می‌گذرانید. داشتن خودرویی سالم و مجهز، لازمه اصلی سفر‌های جاده‌ای است. اما در انتخاب خودرو خود باید دقت کافی را به کار بگیرید. در این زمینه، سامانه اجاره خودرو ناواران، در کنار شماست تا از مجهزترین خودرو‌ها با ارزان‌ترین قیمت استفاده نموده و سفر جاده‌ای فوق العاده‌ای داشته باشید.

۲- موسیقی خوب برای سفره‌های جاده‌ای

یک سفر جاده ای، شامل سپراندن مدت زمان زیاد در خودرو شخصی است. پس با تهیه مجموعه‌ای از موسیقی‌های مورد علاقه خود، سفر جاده‌ای بی نظیری را با خودروی شخصی خود تجربه کنید.

۳- استفاده از خدمات نقشه ایی نوین

در سفر با خودروی شخصی از پر اهمیت‌ترین نکات سفر‌های جاده ای، استفاده از نقشه‌ای مناسب و به روز است. در طی سالیان گذشته و با پیشرفت تکنولوژی، در این حوزه می‌توانید از نرم افزار‌های بروز برای داشتن نقشه ایی دقیق استفاده کنید.

۴- رعایت قوانین رانندگی در سفر‌های جاده‌ای

کاملا مشخص است که رعایت قوانین در حین سفر‌های جاده‌ای از اهمیت بالایی برخوردار است. علاوه بر اهمیت رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی، از صحت داشتن و تکمیل بودن مدارک خودروی شخصی خود مطمئن باشید. اگر هم که برای اجاره خودرو، از طریق سامانه ناواران اقدام کرده اید، در مورد بیمه و سایر مدارک لازم خیالتان آسوده باشد و تحت هر شرایطی پشتیبانی ۲۴ ساعته سامانه اجاره خودرو ناواران همراه شما می‌باشد.

۵- سفر‌های جاده‌ای و تغذیه

علاوه بر اینکه در سفر‌های جاده ایی می‌توانید از رستوران‌های بین راهی استفاده کنید، پیشنهاد ما این است که در خودرو شخصی خود، غذای بسته بندی شده که تا چندین روز هم فاسد نمی‌شوند و همچنین تن قلات و مواد غذایی شیرین و پر انرژی را همراه خود داشته باشد.

احتیاط کنید

با تمام این موارد باید توجه داشته باشید که آمار تصادفات جاده‌ای در کشور ما بسیار بالاست و سفر با ماشین شخصی تنها در صورتی که شما ایمن و با احتیاط رانندگی کنید می‌تواند سفری لذت‌بخش باشد. همیشه با سرعت مطمئن رانندگی کنید و سعی کنید به جای تمرکز بر روی زودتر به مقصد رسیدن از زیبایی‌های مسیر و کنار هم بودنتان لذت ببرید.

منبع: روزنامه شرق
ارسال نظر
ارسال نظر