بازگشایی یک شهر زیرزمینی در اصفهان

رییس کارگروه فرهنگی و گردشگری شهر نوش آباد در اصفهان گفت: پس از موافقت دادستان آران ‌و ‌بیدگل مبنی بر بازگشایی شهر زیرزمینی نوش‌آباد، این مجموعه تاریخی از روز دوشنبه ۲۲ اسفند میزبان گردشگران خواهد شد.

بازگشایی یک شهر زیرزمینی در اصفهان

به گزارش اقتصادآنلاین به نقل از ایسنا، جواد سنایی ، اظهار کرد: با توجه به مصوبه کارگروه فرهنگی شهر نوش آباد در استان اصفهان برای استفاده از تمام ظرفیت‌های فرهنگی این شهر در تحقق گردشگری ایرانی _ اسلامی، آماده ارائه خدمات به گردشگران با رعایت ضوابط حجاب و عفاف هستیم.

وی تصریح کرد: از گردشگرانی که نوش آباد در استان اصفهان را به‌عنوان مقصد سفر نوروزی خود انتخاب کرده‌اند، انتظار داریم به آداب و رسوم میزبان احترام گذاشته و حقوق شهروندان و شئون اخلاقی را رعایت کنند.

 رییس کارگروه فرهنگی و گردشگری شهر نوش‌آباد تاکید کرد: بنا به قانون، اقامتگاه‌ها و اصنافی که مبادرت به ارائه خدمت یا فروش کالا به افراد فاقد حجاب می‌کنند یا کسانی که در فضای شهر، سگ گردانی می‌کنند پس از یک‌بار اخطار، در مرتبه دوم توسط مراجع قانونی تعطیل خواهند شد.

سنایی گفت: شهر تاریخی نوش‌آباد که در پنج کیلومتری شمال کاشان قرار گرفته، دارای یک صد اثر تاریخی از دوره‌های مختلف تمدنی در داخل بافت شهر و بیابان‌های اطراف آن است که می‌تواند فرصت مناسبی برای گردشگری در تعطیلات نوروزی شهروندان باشد.

رییس کارگروه فرهنگی و گردشگری شهر نوش‌آباد افزود: کویرگردی به‌عنوان گردش محبوب مسافران تلقی می‌شود که علاوه بر زیبایی‌های طبیعی کویر، می‌توان سازه‌های تاریخی و قلعه دیدنی را در فاصله کوتاهی از این شهر مشاهده کرد.

وی اظهار کرد: شهر تاریخی نوش آباد در استان اصفهان در بین راه تهران به شهرهای تاریخی اصفهان و یزد قرار گرفته است و مهمانان نوروزی می‌توانند به‌عنوان یک مقصد بین راهی، برای گردش یک روزه در نوش‌آباد، برنامه‌ریزی کنند.

منبع: ایسنا
ارسال نظر
ارسال نظر
  • علی
    ۰

    مثل اینکه خواب بودی توی چند ماه گذشته !!
    حجاب اختیاری است. ... اجباری نیست . !!