۵ کشوری که خورشید در آنها غروب نمی کند

در این قطب‌های گردشگری شب را به ندرت تجربه خواهید کرد.

۵ کشوری که خورشید در آنها غروب نمی کند

به گزارش اقتصاد آنلاین؛ طلوع و غروب خورشید یکی از زیباترین مناظر طبیعی در جهان به شمار می‌روند. بسیاری از مردم برای تماشای طلوع و یا غروب خورشید به اماکن جذاب و یا رمانتیک در سراسر جهان سفر می‌کنند. در این میان مناطقی وجود دارند که مردم آن غروب خورشید را کمتر دیده‌اند و در عین حال جزو مناطق گردشگری پرطرفدار هستند.

ایسلند

ایسلند یک کشور زیبا و دیدنی است که طبیعت آن چشم هر بیننده‌ای را به خود جلب می‌نماید. یخچال‌های طبیعی، آتشفشان‌ها، جنگل‌ها و آبشارهایی با مناظر جذاب، از جمله ویژگی‌های این کشور زیبا به شمار می‌روند. وجود نور خورشید در ساعات مختلف شب در ایسلند، باعث می شود تا شما در هر ساعت از شبانه روز، برای انجام هر فعالیتی زمان داشته باشید.

نروژ

نروژ از جمله کشورهایی است که عرض جغرافیایی پهناوری دارد. اگر به دنبال سپری کردن شب‌های روشن و آفتابی هستید، ما به شما سفر به نروژ در بازه زمانی ماه مه تا اواخر ژوئیه را پیشنهاد می‌کنیم. این امر سبب شده تا همه افراد نروژ را با نام سرزمین خورشید نیمه شب بشناسند. در نروژ از ۲۴ ساعت یک شبانه روز، حدود ۲۰ ساعت خورشید در آسمان در حال تابش است.

سوئد

اگر به کشور سوئد سفر کنید، مشاهده خواهید کرد که خورشید در نیمه‌های شب غروب می‌کند و پس از گذشت مدت زمان کوتاهی، در ساعت ۴:۳۰ بامداد طلوع کرده و دوباره شهر را روشن خواهد کرد. اغلب شهرهای سوئد به دلیل داشتن شب‌های روشن در اکثر ساعات، بی‌وقفه در حال فعالیت هستند. برای مثال اکثر مراکز شهر اسکانسن در سوئد، در تمام طول شبانه روز باز بوده و به افراد خدماتی را ارائه می‌دهند.

کانادا

شمال غربی کشور کانادا و شهر اینوویک یکی دیگر از پنج کشوری که خورشید در آن ها غروب نمی کند است. در ۵۰ روز از فصل تابستان، خورشید به هیچ وجه در این مناطق غروب نکرده و شب‌ها نیز مانند روز روشن است. برای دیدن جاذبه‌های بیشتر از دنیا این قلعه گل‌های جادویی دارد را بخوانید.

فنلاند

کشور فنلاند یکی از پنج کشوری که خورشید در آن ها غروب نمی کند است که علاوه‌بر تکنولوژی، دارای طبیعتی بکر و دیدنی است. در این کشور می‌توانید خورشید را حتی در شب ببینید. تعطیلات ملی فنلاند در نیمه تابستان و در بازه زمانی اتفاق می‌افتد که خورشید همواره در حال تابیدن است.

عدم غروب خورشید و وجود شب و تاریکی در این کشور سبب شده تا مراکز زیادی برای ارائه خدمات به گردشگران، در تمام ساعات شبانه روز دایر باشند. دوچرخه سواری در روشنای شب‌های فنلاند، امری دور از انتظار و غیر عادی نیست.

منبع: /deltapaya
ارسال نظر
ارسال نظر